Księgowa wyprowadziła z firmy ponad milion

65

Żmigrodzcy policjanci zatrzymali księgową, która dokonując przelewów na konto swojego wspólnika, ukradła swoim pracodawcom ponad miliona złotych. Jak podają policjanci, w związku z tą sprawą udało się im zatrzymać także trzech paserów.

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia o przywłaszczeniu pieniędzy przez księgową jednej ze spółek, żmigrodzcy policjanci zatrzymali 47 – letnią mieszkankę gminy Wołów. Funkcjonariusze ujęli kobietę bezpośrednio po tym, jak przelała powierzone jej pieniądze – kwotę ponad 40 tysięcy złotych na konto swojego wspólnika.

Jak ustalili policjanci,  podejrzana kobieta od stycznia do marca bieżącego roku przelewała na konta swoich znajomych – wspólników –  różne kwoty pieniędzy, wyprowadzając z firmy łącznie ponad milion złotych. – W procederze tym uczestniczyły dwie kobiety w wieku 30 i 40 lat oraz młody mężczyzna. Księgowa sądząc, że nikt się nie zorientuje, działała w ten sposób, że na poleceniach przelewu kwot pieniężnych wpisywała numery kont należące do wspólników – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i dodaje: – Kobieta usłyszała zarzut oszustwa i decyzją Sądu Rejowego w Trzebnicy zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych osób zastosowano dozór policyjny – podaje Iwona Mazur i potwierdza, że obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy. Za oszustwo grozi kara 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo – lat 5.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here