Kasa za puste tusze

47

Już od trzech lat na terenie wszystkich województw w Polsce przybywa Instytucji, które w mądry sposób angażują się w ochronę środowiska. Przyłączają się one do programu „Fundusze za Puste Tusze”, polegającym na zbiórce oraz utylizacji takich produktów jak puste tusze do drukarek, czy zużyte telefony komórkowe. Firma RecyPlan, która akcję prowadzi, daje szansę na zdobycie dodatkowych pieniędzy, jednocześnie dbając o środowisko naturalne. W dobie informatyzacji, po zbiórkach baterii, czy makulatury przyszedł czas na zużyte tusze, tonery i komórki.

W zamian za zaangażowanie w zbiórkę zużytych wkładów do drukarek, czy starych, nieużywanych modeli telefonów komórkowych, każda instytucja zdobywa dodatkowe pieniądze na swój rozwój.  Zbiórki „Fundusze za Puste Tusze” w swej początkowej fazie zostały stworzone na potrzeby placówek zrzeszających dzieci i młodzież, mając na celu kształtowanie w nich ekologicznej świadomości, przy jednoczesnej korzyści finansowej dla samych Szkół, Przedszkoli, Hufców Harcerskich czy Młodzieżowych Świetlic.

– Dzięki pozyskanym środkom zakupiliśmy nagrody rzeczowe dla aktywnie działającej młodzieży, kosz słodkości oraz upominki na Dzień Chłopaka. Za pozostałą kwotę zakupimy kolorofony i światła dyskotekowe – mówi Pani Magdalena Pietras z jednej ze szkół podstawowych, biorących udział w zbiórce – Dodatkowo otrzymaliśmy wspaniałą nagrodę – wyjście do kina na dowolnie wybrany seans filmowy. Zbieranie tuszy nie jest niczym trudnym. W naszej szkole zajmuje się tym Samorząd Uczniowski.

Środki zgromadzone podczas akcji mogą zostać przeznaczone na dowolnie wybrany cel. W przypadku chorzowskiego Schroniska Dla Zwierząt udział w akcji pozwolił sfinansować suchą karmę oraz sto sztuk karmy w puszkach dla szczeniaków i małych kociąt. -Polecam uczestnictwo w akcji ponieważ w ten sposób chronimy środowisko i pomagamy w zbieraniu funduszy na szczytny cel – dodaje Pani Elżbieta Szydło – Schronisko najbardziej wspomagają pobliskie firmy, w których często wymienia się tusze i tonery, ale również młodzież, która przynosi tusze z domów.
Ceny za zużyte komponenty sięgają do kilkunastu złotych za sztukę i znacznie więcej za telefony komórkowe. RecyPlan pozyskuje je do ponownego użycia, a pozostałe utylizuje.

– Szybko okazało się, że zgłaszają się do nas firmy, które oddają zużyte tusze za darmo, albo gromadzą je, nie wiedząc co z nimi robić, jednocześnie będąc świadome, że tego typu komponentów nie można wyrzucać na śmietnik- mówi Bartosz Górka z RecyPlanu- Z nami firmy mają możliwość zarobić, albo przekazać równowartość tuszy na którąś z Fundacji Charytatywnych, zyskując certyfikat darczyńcy. Dajemy także możliwość dodatkowego zarobku osobom fizycznym, które łatwo mogą sprzedać komponenty za pośrednictwem naszych stron internetowych.

Współpracujące placówki nie ponoszą żadnych kosztów, bo firma zajmuje się całą logistyką przedsięwzięcia; dostarcza potrzebne do przeprowadzenia akcji plakaty, ulotki, a zgromadzone komponenty odbiera na swój koszt.
Zainteresowanych odsyłamy na strony internetowe www.recyplan.pl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here