Powstaną nowe miejsca parkingowe

48

Wiosna sprzyja remontom. Obecnie trwa rewitalizacja ulicy Stawowej na całym odcinku od szkoły integracyjnej do ul. Klasztornej.

Jak nas poinformował Zbigniew Zarzeczny, naczelnik wydziału techniczno – inwestycyjnego UM w Trzebnicy, przeprowadzony będzie kompletny remont tej drogi. Przede wszystkim wymieniona zostanie na nową instalacja kanalizacyjna, a nawierzchnia zamiast z asfaltu zostanie wykonana z kostki brukowej. Powstanie też nowe oświetlenie drogowe.

 – Przebudowa tej drogi przyczyni się do powstania nowych miejsc parkingowych. Pierwszy parking na kilka samochodów powstanie na niezagospodarowanych obecnie terenach sąsiadujących z ulicą, a należących do gminy. Drugi parking, na którym również będą mogły stawać samochody powstanie przy przedszkolu – powiedział nam Zbigniew Zarzeczny.

Wykonawcą inwestycji jest firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna.Termin realizacji zadania mija 31 października bieżącego roku. Koszt inwestycji wynosi dokładnie 550 tys. 978,60 zł i w całości pokrywany będzie z funduszy gminnych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here