997 KRONIKA POLICYJNA

850

Kradli olej napędowy z ciężarówek

ŻMIGRÓD. Policjanci z komisariatu policji w Żmigrodzie, zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który regularnie kradł olej napędowy, wyłamując kurki od zbiorników z paliwem w samochodach ciężarowych. Od października minionego roku, do 11 marca mężczyzna w ten sposób kradł paliwo aż osiem razy: w Żmigrodzie, Barkowie i Wrocławiu. Jak ustalili policjanci, złodziej działał razem ze wspólnikami i razem ukradli paliwo na łączną kwotę 9 tys. 572 zł. Funkcjonariusze mówią, że dzięki rozbiciu tej grupy przestępczej, udało się zatrzymać aż sześciu podejrzanych i dokonać tymczasowego zajęcia mienia podejrzanych na kwotę 1635 zł, a także odzyskać aż 600 litrów skradzionego paliwa. Sąd zastosował wobec zatrzymanego 32-letniego złodzieja tymczasowe aresztowanie, natomiast pozostali podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym. Za kradzieże z włamaniem, jakich dokonali sprawcy grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Nowy kierownik drogówki

TRZEBNICA.Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy insp. Maciej Kucharski mianował na stanowisko kierownika ogniwa ruchu drogowego w Trzebnicy st. asp. Andrzeja Garncarka.

 – Andrzej Garncarek pracę w policji  rozpoczął w roku 1988 w oddziałach prewencji policji we Wrocławiu, natomiast w komendzie powiatowej pracuje od 1990 r . Przez cały czas swojej służby jest zawiązany z powiatem trzebnickim – mówi Iwona Mazur, oficer Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i  dodaje, że od samego początku doświadczenie zawodowe zdobywał w prewencji, a następnie w ogniwie drogowym pełniąc służbę na drodze. – Dał się poznać jako rzetelny i zdyscyplinowany funkcjonariusz, z zaangażowaniem realizujący obowiązki służbowe. Dlatego też zastępował ówczesnego kierownika ogniwa asp. sztab. Krzysztofa Dąbka, a gdy ten odszedł na emeryturę, komendant powiatowy powierzył starszemu aspirantowi obowiązki kierownika. Policjanci ogniwa ruchu drogowego, pełnią służbę na drogach całego powiatu trzebnickiego – wyjaśnia Iwona Mazur.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here