Laleczki poszły pod młotek

136

Sukcesem zakończyła się akcja „Wszystkie kolory świata” prowadzona przez Unicef, którą wsparli uczniowie z SP 2 w Trzebnicy. W piątek w sali widowiskowej TCKiS podczas zorganizowanej licytacji sprzedano wszystkie lalki za łączną kwotę 2900 zł.

Zanim laleczka została sprzedana prowadzący licytację przedstawili jej pochodzenie. Każdą ze „szmacianek” można było nabyć za minimum 10 zł. Jeżeli liczba zainteresowanych rosła, wówczas prowadzono licytację. Podczas piątkowej akcji udało się sprzedać kilka lalek za zdecydowanie wyższą kwotę, wśród których znalazła się „Anielka” (wykonana przez Piotra Frączaka, która reprezentowała szkołę podczas ogólnopolskiego konkursu), a „Dorotka” Wojtka Frączaka i „Poranna Rosa” Klaudii Auguścik, które  zostały sprzedane po 120 zł. Cena kilku innych osiągnęła wysokość 100 złotych.

Głównymi odbiorcami lalek byli rodzice i dziadkowie, którzy przyszli ze swoimi pociechami. – Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców, mieszkańców Trzebnicy i okolic za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Chcemy podziękować także wszystkim nauczycielom z SP nr 2 oraz dyrektorkom: Grażynie Kanteckiej i Lidii Piotrowskiej za zaangażowanie i pomoc przy organizacji akcji. Dziękujemy również burmistrzowi oraz pracownikom Urzędu Miejskiego oraz pracowników TCKiS za udostępnienie sali i możliwość przeprowadzenia akcji – powiedziały na zakończenie akcji koordynatorki: Paulina Pierchorowicz-Rączka i Krystyna Wielgo.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here