W-f z informatyką

118

W październiku ub. roku w Szkole Podstawowej w Powidzku oddano do użytku halę sportową, w której w dwóch pomieszczeniach od lutego odbywają się również pozostałe lekcje.

Obiekt kosztował 2 mln zł, z czego 500 tys. pochodziło z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego (z funduszu rozwoju kultury fizycznej). Boisko hali ma wymiary 24 x 14,5 m, jednocześnie mogą na nim odbywać się dwa mecze, a z balkonu usytuowanego na I piętrze można oglądać sportowe widowiska. W sierpniu 2010 r. firma Raw-bud z Rawicza, która wygrała przetarg rozpoczęła budowę obiektu, a po roku, w już październiku uczniowie mogli m.in. grać w piłkę nożną na parkiecie nowej hali. Wcześniej zajęcia z wychowania -fizycznego prowadzone były w świetlicy wiejskiej. Tym, co odróżnia halę sportową w Powidzku od pozostałych obiektów tego typu są z pewnością dwa pomieszczenia z przeznaczeniem na klasy dla uczniów – w jednej prowadzone są zajęcia z informatyki, a w drugiej nauczyciele prowadza pozostałe lekcje: – W szkole nie mieliśmy świetlicy, poza tym mieliśmy oddział, który przychodził na drugą zmianę, bo nie było dla niego miejsca. Podczas budowy udało mi się przekonać projektanta, żeby zaprojektował pomieszczenia na dwie nowe klasy i problem drugiej zmiany został rozwiązany – mówi dyrektor Jerzy Siuda.

Teraz uczniowie przygotowują się do ważnej szkolnej uroczystości – nadania placówce imienia patrona – decyzją większości wybrano na niego ks. Jana Twardowskiego. Przygotowania są już prowadzone od dawna: – Przez 4 miesiące trwał wewnętrzny konkurs z wiedzy o patronie. Uczniowie co tydzień dostawali zagadkę do rozwiązania, a prawidłowe odpowiedzi wrzucali do skrzynki. Wygrały osoby, które wykazały się najlepszą wiedzą: Alicja Ziober i Julia Rabiak; oprócz tego przygotowaliśmy konkurs plastyczny, odbył się także wieczorek poetycki. Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na kupno sztandaru – mówi nauczycielka Violetta Niemiec-Karlik.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here