Pojadą szybciej i wygodniej

50

Obecnie trwa remont drogi dojazdowej do miejscowości Wszemirów  (łączącej wieś z drogą krajową numer 5).  Według planów, do końca czerwca tego roku ma powstać wygodna droga o szerokości 5 metrów i długości 1700 metrów. Projekt budowy zakłada wyremontowanie zjazdów rolnych, publicznych i do prywatnych posesji, naprawienie wpustów deszczowych, zatoczki autobusowej, a także przylegającego do niej chodnika. Po zakończeniu robót ma się również poprawić stan poboczy i rowów.

W przetargu wyłoniono wykonawcę prac – Firmę PPUH Gembiak & Mikstacki z Krotoszyna. Ze względu na dobre warunki atmosferyczne wykonawca mógł rozpocząć prace zaraz po podpisaniu umowy.

Jak podają urzędnicy UMiG Prusice, całość inwestycji to 920 tys. zł. Inwestycja jest finansowana z budżetu Gminy Prusice, Starostwa Powiatowego w Trzebnicy (10 tys. zł) oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg lokalnych – etap II  – bezpieczeństwo – dostępność- rozwój” (co stanowi 30 procent całości zadania).

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here