Znamy finalistów Obornickiej Zimy Artystycznej

109

Dziesięć kapel zakwalifikowało się do finału powiatowego przeglądu zespołów muzycznych. Czy wśród nich są przyszłe gwiazdy, które porwą tłumy i zdeklasują konkurencję? O tym przekonacie się już w sobotę 3 marca.

W miniony weekend jury spośród nadesłanych zgłoszeń, wyłoniło finalistów Obornickiej Zimy Artystycznej. – Wybór wcale nie był prosty – komentuje producent muzyczny Mariusz Szczebelski PMX  – Zaskoczył nas zarówno poziom, jak i różnorodność prezentowanych gatunków muzycznych.

Trzeciego marca w Obornikach Śląskich usłyszymy mieszankę rocka i bluesa w wykonaniu trzebnickiej grupy Fama Blues Band. Solidną dawkę hip-hopu zaserwują Milo & Panda oraz raperski duet Czarny Jeżon wspierany przez Mańkę. Z kolei Fishdick oraz Apokalipsa poczęstują słuchaczy konkretnym, metalowo-rockowym riffem. Wykonawcy tacy jak Randers i Eventus zaprezentują soft i pop-rockowe brzmienia. Mieszanką stylów uraczą The Crayons, Kudły oraz obornicka grupa Krótkie Spięcie, poruszająca się w obszarze blues-rocka z elementami punka i reggae.

Tak jak w poprzednim etapie, wykonawców oceni jury. Zasiądą w nim m.in. burmistrz Obornik Śląskich Sławomir Błażewski, producent muzyczny Mariusz PMX Szczebelski oraz Leszek Pawlak, jeden z założycieli fundacji Jabal-WJ organizującej przegląd.

 Obornicka Zima Artystyczna to nie tylko świetna zabawa, ale również szansa dla młodych wykonawców. Zwycięzca przeglądu rozgrzeje publiczność jako support przed koncertem jednej z gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Zapowiada się więc dużo dobrej muzyki, pozytywnej energii oraz świetnej zabawy połączonej z rywalizacją.

 Koncert finałowy Obornickiej Zimy Artystycznej startuje 3 marca o godzinie 15 w Obornickim Ośrodku Kultury przy ul. Dworcowej 26. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje na stronie www.facebook.pl/fundacjajabal

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here