Obornicka kultura w pigułce

68

Obornicki Ośrodek Kultury

 10 marca, sobota, godz.18.Recital Mieczysława Święcickiego „Całuje Twoją dłoń Madame”.

 Mieczysław Święcicki to absolwent Wydziału Wokalnego Wyższej Szkoły Muzycznej. Aktorskiej; doświadczenia zdobywał w Teatrze Rapsodycznym, gdzie poznał Karola Wojtyłę.Występował też w Teatrze Starym im. Heleny Modrzejewskiej, Teatrze 38 oraz Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. W roku 1956 wraz z grupą przyjaciół założył słynną na cały świat „Piwnicę Pod Baranami”, w której występuje po dzień dzisiejszy. Brał udział w festiwalach piosenki w Opolu, Kołobrzegu i Zielonej Górze, gdzie zdobywał nagrody i wyróżnienia.Zasłynął w Polsce i na świecie jako niezrównany interpretator pieśni Aleksandra Wertyńskiego, rozsławiając nazwisko tego rosyjskiego poety i kompozytora również za oceanem.

 Szeroka skala głosu, opanowany gest, doskonała interpretacja i kultura sceniczna zapewniła mu poczesne miejsce wśród najznakomitszych artystów polskiej i światowej estrady, teatru i telewizji. Występował też w kilkunastu filmach polskich i zagranicznych.

 Aktor, piosenkarz, reżyser, scenarzysta, animator życia kulturalnego, były dyrektor artystyczny „Śląskiej Estrady”, trubadur. Jest także fundatorem i Prezydentem Fundacji Kultury i Sztuki Europejskiej „ARS LONGA” Mieczysława Święcickiego, która wspomaga tysiące dzieci niepełnosprawnych i z rodzin ubogich; organizuje kwesty i koncerty charytatywne nie zapominając o świętach Bożego Narodzenia i Wielkanocy dla najbardziej potrzebujących.

 W programie „Całuje Twoją dłoń, madame” Mieczysławowi Święcickiemu towarzyszyć będą: pianista Paweł Bieńkowski i poeta krakowski Jan Stalony – Dobrzański. Bilety w cenie 15 zł, młodzież wstęp wolny.

 

Do 10 marca w godzinach pracy OOK, a także w niedziele od godziny 16 do 18 można oglądać wystawę prac Stanisława Babczyńskiego.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here