Zdarzyło się 28 lutego… odnotowano w kronikach Brzasku

39

 1948 r. – W sali widowiskowej Teatru Ludowego w Trzebnicy wystawiono sztukę w wykonaniu zespołu Ochotniczej Straży Pożarnej pod kierownictwem Piotra Książkiewicza. W salce parafialnej przy ul. Stawowej zespół amatorski kierowany przez ks. Grzegorza Czecha zaprezentował sztukę o treści religijnej.

1952 r. – Gromada Prusice ustaliła regulamin wart nocnych. Poszczególni mieszkańcy wsi pełnili je wg kolejności zamieszkania. Zobowiązani byli do alarmowania w razie pożaru i innych zagrożeń. .

1954 r. – Podano z ambon plan akcji trzeźwościowej, podjętej w trzebnickiej parafii w czasie Wielkiego Postu. Projekt obejmował: nabożeństwa z kazaniami na ten temat oraz propagowa­nie trzeźwości w rodzinach, mobilizowanie apostołów trzeźwości.

1983 r. – Zakończono prace związane z położeniem nowej sieci kanalizacyjnej, o długości około 500 m, pod ulicami Marii Dąbrowskiej, Władysława Broniewskiego i Adama Mickiewicza w Trzebnicy.

2000 r. – Na sesji Rady Miasta i Gminy Oborniki Śl. zapadły decyzje o likwidacji szkół w Kowalach i Rościsławicach.

2001 r. – W Małej Galerii Fotografii „Kontrast” w Obornikach Śl. otwarto wystawę grupy Formalina – „Podróż zwykła”.

2003 r. – Trzebnicki artysta Henryk Nowakowski zakończył pracę nad składającą się z 12 tys. części mozaiką, przedstawiającą „Kota z Kocich Gór”, na tle panoramy Trzebnicy wg projektu  Zbigniewa Lubicz-Miszewskiego.

2004 r. – W restauracji Ratuszowa w Trzebnicy odbyło się spotkanie trzebnickiego Forum Dyskusyjnego SLD z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów Jackiem Uczkiewiczem.

2006 r. – W trzebnickim Klub-„iku” wystąpił artysta mieszkający w Zajączkowie (gmina Oborniki Śl.) Gracjan Szymczak, laureat nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

2008 r. – W obornickim Saloniku Czterech Muz, w ramach Wieczorów Lisztowskich, wystąpił Andrij Łuniow, pianista z Kijowa. Słowo o muzyce wygłosił Juliusz Adamowski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here