Będziemy biegać po oznakowanych ścieżkach

54

Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej trzebnickiej gminy, 11 marca nastąpi otwarcie oznakowanych ścieżek biegowych w trzebnickim Lesie Bukowym. W końcu stycznia odbyło się spotkanie w tej sprawie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, Radia Wrocław, Stowarzyszenia Pro-Run z Wrocławia, Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu oraz Nadleśnictwa Oborniki Śląskie. Wyznaczono dwie trasy biegowe:

– dłuższa, licząca 3200 metrów poprowadzona zostanie trasą, na której od 14 lat rozgrywane są Leśne Przedbiegi, przedłużoną o kilkusetmetrową pętlę w okolicach willi Zamek (ul. Oleśnicka);

– krótsza trasa o długości 1100 metrów prowadzić będzie wokół stawów.

Wyznaczona zostanie także trasa, przeznaczona dla osób uprawiających nordic walking, która prowadzić będzie od leśnych stawów, koło kompleksu boisk sportowych Orlik 2012 do Parku Solidarności. Wszystkie trasy będą oznakowane tabliczkami informacyjnymi, zawierającymi liczbę kilometrów.

Przebieg głównej trasy, na której od 18 marca rozgrywane będą comiesięczne Leśne Przedbiegi jest bardzo urozmaicony. Są na niej zarówno strome podbiegi, jak i odcinki prowadzące ostro w dół, jest także nieco terenów płaskich. Sceneria Lasu Bukowego sprawia, że jest to teren piękny krajobrazowo i godny polecenia wszystkim zainteresowanym rekreacją na świeżym powietrzu.

Pewnym mankamentem jest niestety dość mocno zniszczona nawierzchnia niektórych odcinków, mimo niedawnej renowacji ścieżek Lasu Bukowego. Przyczyną są wyręby drzew i ich wywożenie przy pomocy ciężkich pojazdów oraz wjeżdżanie na ścieżki quadów. Miejmy nadzieję, że powstałe stąd nierówności i koleiny zostaną wyrównane, a zniszczone przez wandalów tablice będą naprawione.

Uroczyste otwarcie tras biegowych w Trzebnicy nastąpi w niedzielę 11 marca. Impreza skierowana jest zarówno do amatorów biegania, jak i profesjonalnych biegaczy, do wszystkich, którym zależy na zdrowiu i prowadzeniu aktywnego trybu życia. O godz. 11 rozegrane zostaną zawody dla dzieci, a o godz. 12 rozpocznie się bieg o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica – start przy bramie wejściowej do Lasu Bukowego (koło leśnych stawów). Zapraszamy!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here