Przejazd naprawią doraźnie

50

Od ponad pół roku trwa budowa dodatkowego toru na odcinku trasy kolejowej Wrocław-Oborniki Śląskie. Jak się okazuje, mimo prac, uszkodzony jest asfalt na przejeździe w Pęgowie.

Do naszej redakcji na Alert 24 napisał pęgowianin zaniepokojony fatalnym stanem technicznym przejazdu: „Od poprzedniej niedzieli znów są problemy z przejazdem kolejowym w Pęgowie na ulicy Dworcowej. Utwardzone, do tej pory brakujące, fragmenty asfaltu zostały wypłukane przez deszcz oraz przejeżdżające tiry i samochody ciężarowe – pisze mieszkaniec wsi, zaznaczając: „W tej chwili, nawet jadąc wolno, można uszkodzić samochód. Obserwowałem to miejsce przez chwilę, każdy samochód jadący w kierunku Brzegu Dolnego wpadał w głęboką dziurę, uderzając podwoziem i narażając swoje auto na uszkodzenia. Czy kolej wie o tym i postanowiła nic z tym nie robić, a może brakuje jej czasu, bo przecież tor pierwszy z Pęgowa do Obornik Śląskich, nad którym pracuje PKP miał być oddany do użytku 7 lutego, a mamy już 19. i nadal są problemy z jego oddaniem – pyta mieszkaniec Pęgowa.

– Tor nr 1 na odcinku Pęgów – Oborniki, i peron nr 1 w Pęgowie, będzie oddany do eksploatacji  29 lutego tego roku – odpowiada Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Centrum Realizacji Inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA. – Opóźnienie jest spowodowane bardzo niskimi temperaturami na przełomie stycznia i lutego. Tor nr 2 na odcinku Pęgów – Oborniki Śląskie będzie modernizowany od 1 marca do końca maja tego roku i w tym czasie zostaną zamontowane nowe płyty na przejeździe. Nawierzchnia drogowa – asfaltowa – w rejonie przejazdu zostanie przebudowana w trzecim kwartale bieżącego roku.

Winą za uszkodzenie nawierzchni asfaltowej na przejeździe rzecznik obarcza wykonawcę prac: – Wykonawca robót, który uszkodził nawierzchnię został zobligowany do jej niezwłocznej, doraźnej naprawy masą asfaltową, gdy tylko warunki pogodowe pozwolą. Do tego czasu powinien zabezpieczyć przekop kruszywem – zapewnia Maciej Dutkiewicz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here