Po raz drugi pobiegną z psami

125

25 lutego na terenie wisznieńskiej gminy po raz kolejny zostaną zorganizowane zawody Biegu Patrolowego, który jest promocją ratownictwa i pracy z psem.

Jak nas informuje organizatorka biegu, Weronika Dzido, do zawodów zgłosiło się 12 ekip: – W każdej z nich jest 5-6 ratowników z psami z całej Polski: GRM PCK Żary, JRS OSP Wrocław, GRM PCK Wrocław, DGPR, GO Wielkopolska WOPR oraz grupy amatorskie – wylicza organizatorka.

Najbliższą sobotę zawodnicy spędzą na pokonaniu trasy liczącej ok. 11 km zaznaczonej na leśnej mapie. Każda z ekip musi posiadać przynajmniej jednego psa. Do drodze będą mieli do wykonania określone zadania, które mają na celu integrację drużyn, promocję ratownictwa oraz ćwiczenie umiejętności współpracy z czworonogiem.

Imprezy potrwa cały dzień, a pierwsza załoga wyruszy w trasę o godz.9, zakończenie planowane jest o godz. 17. Zapytaliśmy Weronikę Dzido dlaczego zawody Biegu Patrolowego z psami organizowane są w Wiszni Małej. Dowiedzieliśmy się, że w niedalekiej Ligocie od trzech lat swoją siedzibę ma fundacja Psi Ratownicy, której członkowie dobrze poznali okoliczne tereny: – Ponadto leśniczy jest bardzo przychylny i chętny do każdej pomocy przy organizacji naszych przedsięwzięć.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here