Sylwetka

  423

   Mieszkaniec Osolina Bartosz Malec urodził się, wychował i wykształcił we Wrocławiu. Z Osolinem związany jest rodzinnie – tu spędzał wakacje i chwile wypoczynku.

  Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości. Zgłębił nauki polityczne z zakresu relacji międzyludzkich, a szczególnie badań osób zainteresowanych polityką. Jest zaangażowany w działalność społeczną.

  – Moje zainteresowania społeczne dotyczą wielu spraw, tak tu w Osolinie, jak we Wrocławiu.. Stale współpracuję z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jestem instruktorem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W Osolinie jestem przewodniczącym Rady Sołeckiej. Przedtem działałem w stowarzyszeniu na rzecz osiedla…. Jestem dziennikarzem radiowym, pracuję w Akademickim Radio LUZ. Prowadziłem np. audycje „Rozmowy niekontrolowane” – powiedział o sobie.

  Trzeba dodać, że Osolin jest miejscowością słynącą z działalności społecznej. Na tym terenie od lat powstawały i prowadziły działania różne stowarzyszenia, m.in. „Okolice”, a obecnie stowarzyszenie mieszkańców Osolina.

  Ich działalność przyniosła efekty: zrewitalizowano plac  zabaw przy ulicy Jastrzębiej i park pałacowy, została uporządkowana posesja przy ulicy Bukowej 2r ozpoczęto realizację programu „Bezpieczna wieś”, naprawiona została ulica Stawowa. Wykonano wiele innych prac na rzecz wsi.. – Zajęliśmy II lokatę w konkursie dolnośląskim „Piękna Wieś Dolnośląska”. Czekają nas inne ważne zadania. Nasz park wymaga oświetlenia, aby można było swobodnie i bezpiecznie przebywać w nim również wieczorami. Niektóre z naszych dróg wymagają utwardzenia. Chcemy zorganizować ochotniczą straż pożarną. Osolin nie ma świetlicy z prawdziwego zdarzenia. Takich i tym podobnych potrzeb wieś ma dużo więcej. Liczymy, że wspólnym wysiłkiem gminy i mieszkańców uda nam się upiększyć naszą wieś – planuje Bartosz..

  Bartosz jest osobą o szerokich zainteresowania społecznych. Utrzymuje ścisłe kontakty z ludźmi mającymi podobne zainteresowania, z urzędem miejskim w Obornikach, a nadto realizuje swoje zainteresowania osobiste poznając Dolny Śląsk.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here