Kolędujmy wszyscy wraz

  75

  Styczeń to w polskiej tradycji miesiąc, w którym zachowujemy atmosferę niedawno minionych świąt Bożego Narodzenia. Jednym z jej przejawów są pieśni najpiękniejsze – polskie kolędy.

  Jak co roku namawiamy do wspólnego śpiewania tych, najczęściej radosnych, a czasem smutnych i poważnych pieśni, budzących refleksje o tajemnicach życia i miłości. Proponujemy dwie do tego okazje.

  W najbliższy czwartek 19 stycznia od godz. 18 w Muzeum Regionalnym TMZT w trzebnickim Ratuszu będziemy śpiewać kolędy „od pierwszej do ostatniej zwrotki”. Mamy pewną ilość tekstów z lat poprzednich, ale prosimy o zabranie swoich śpiewników i (szczególnie dawnych) książeczek do nabożeństwa.

  Natomiast we wtorek 31 stycznia odbędzie się tradycyjne spotkanie kolędowe u Państwa Pilarczyków w Księgnicach/ Kobylicach. Początek godz. 17. Koszt uczestnictwa wynosi 20 złotych. Udział zgłaszać można (do piątku 27 I) u Władysława Zwierzchowskiego (Kobylice), Wojtka Kowalskiego (Trzebnica) albo u Zbigniewa Lubicz – Miszewskiego – Muzeum TMZT w Trzebnicy – tel. 387 49 29 (wtorki, czwartki, soboty godz. 12 – 16).

  Zapraszamy!

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here