Remont SOR-u do końca stycznia

  286

  Nie udało się dokończyć remontu szpitalnego oddziału ratunkowego w terminie. Opóźnienie spowodowano zostało dokumentacją. Dziś wiadomo, że zakończenie prac ma nastąpić do końca stycznia.

  Remont  oddziału ratunkowego rozpoczął się 18 sierpnia i miał potrwać do końca minionego roku. W tym czasie miała być przeprowadzona rozbudowa podjazdu do SOR-u i budowa czterołóżkowej sali obserwacyjnej w patio. Później były remontowanie pomieszczenia. W ramach rozbudowy ma zostać wykonany zamykany podjazd dla karetek oraz wejście dla pacjentów. Poprawią się więc także warunki udzielania pomocy. Po przeprowadzonym remoncie, na SOR-ze będzie więcej pomieszczeń do badania pacjentów, powstanie ich rejestracja, a także poczekalnia dla rodzin. Będą także pomieszczenia konsultacyjne dla pacjentów, a jednocześnie zostaną wydzielone łóżka obserwacyjne, które będą pozwalały na monitorowanie osób wymagających krótkotrwałej (trwającej nie dłużej niż doba) obserwacji na oddziale ratunkowym.

  Cała inwestycja ma kosztować około 4,6 mln zł, z tego 600 tys. zł wykłada starostwo, reszta pochodzi z programów Unii Europejskiej, a instytucją wdrażającą jest CSIOZ (Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia). Koszt modernizacji wyniesie około 2 mln zł, pozostałe 2,6 mln zł ma kosztować zakup nowej aparatury medycznej.

  Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane Palast Promotion Veranstaltungs-Consulting Dominik Wiszczuk  z Trzebnicy. Dziś już wiadomo, że zaplanowanego terminu nie udało się dotrzymać.

  – Nie znamy jeszcze konkretnego terminu zakończenia remontu SOR-u, ponieważ wykonawca nie potrafi tego określić dokładnie – powiedział Marek Rakowski, naczelnik wydziału inwestycyjno – technicznego w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy.

   Jan Bielański, kierownik budowy poinformował nas o tym, że nowy termin zakończenia prac jest już wyznaczony. Remont SOR-u musi się zakończyć do końca stycznia. Czy się to uda? Są na to duże szanse, ponieważ w tej chwili są już prowadzone roboty wykończeniowe.

  Opóźnienie robót spowodowane zostało m.in. zbyt późnym otrzymaniem dokumentacji z zakresu prowadzonych prac.

   – Jeżeli otrzymaliśmy dokumentację dopiero 28 grudnia, to trudno było do 31 grudnia zakończyć prace – powiedział nam na koniec Jan Bielański, kierownik budowy w Przedsiębiorstwie Budowlanym Palast Promotion Veranstaltungs-Consulting Dominik Wiszczuk.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here