Ruch pociągów on-line

  50

  Dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów podróżujących szynobusami. Otóż Koleje Dolnośląskie przystąpiły do systemu informacji o ruchu pociągów on-line. Usługa ta funkcjonuje od 21 grudnia i na razie została utworzona pilotażowo.

  Nowy system pokazuje ruch wszystkich pociągów Kolei Dolnośląskich. Aplikacja dostępna jest na stronie www.kolejedolnoslaskie.eu i aby móc z niej skorzystać należy kliknąć w ikonkę „Informacja o ruchu pociągów on-line”. Następnie trzeba w wyszukiwarce wpisać stację, którą chcemy sprawdzić. Wówczas na ekranie  wyświetli się informacja o wszystkich pociągach rozpoczynających jazdę, przejeżdżających przez tę stację, a także kończących na niej przejazdy. Na tablicy widoczne będą także ewentualne opóźnienia.

  Na zielono zaznaczone są wszystkie kursy jadące prawidłowo. Na żółto pociągi opóźnione o 5 – 20 minut, na pomarańczowo opóźnione o 20 – 60 minut, natomiast na czerwono o ponad 60 minut.

  Jeżeli w kolumnie „opóźnienie przyjazdu” podana liczba minut poprzedzona jest minusem, oznacza to, że pociąg do danej stacji przyjechał wcześniej. Ponadto klikając w numer danego pociągu można zobaczyć całą trasę, wraz z godzinami przyjazdów i odjazdów z poszczególnych stacji.

  Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco przez dyżurnych ruchu PKP PLK na całej trasie przejazdu pociągu. Dla stacji, na których pociąg ma planowe zatrzymanie w czasie późniejszym niż bieżąca godzina, system podaje prognozę opóźnienia, które… może jednak ulec zmianie.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here