Studniówkowo karnawałowo

  308

  Dla uczniów klas maturalnych styczeń to bardzo „gorący” miesiąc. Kończy się przedostatni semestr nauki, wystawiane są oceny. W styczniu odbywają się również studniówki, które są wydarzeniem zapamiętywanym na całe życie.

  Do lamusa odeszły już czasy, kiedy przyszłe maturzystki szły na swój pierwszy bal – organizowany zazwyczaj w  szkolnych salach gimnastycznych – w granatowych sukienkach z białymi kołnierzykami. Obecnie studniówki to imprezy organizowane z ogromnym rozmachem, w eleganckich restauracjach, są bajecznie kolorowe i niestety… bardzo kosztowne. Jak się dowiedzieliśmy, koszt samej imprezy to około 400 zł od pary. Do tego trzeba doliczyć cenę stroju, a w przypadku dziewcząt dodatkowo koszt usług kosmetyczki i fryzjera.

  Kto, gdzie i kiedy?

  Uczniowie klas maturalnych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Piotra Włostowica w Trzebnicy będę bawić się na studniówce 13 stycznia w restauracji Riviera w Prusicach. W tym samym dniu  uczniowie trzebnickiego PZS nr 1 będą świętować swą studniówkę, ale – jak każe tradycja – na sali gimnastycznej swej szkoły.

   Nowym trendem jest organizowanie w tym samym czasie balów karnawałowych. PZS nr 2 organizuje 4 lutego w Restauracji Palermo bal karnawałowy, dla wszystkich osób, które mają ochotę pobawić się przy dobrej muzyce i poczęstunku. W tym samym dniu w Karczmie Leśnej odbędzie się bal karnawałowy organizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego.

   Trzecioklasiści z Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Holteia w Powiatowym Zespole Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śl. poloneza odtańczą 13 stycznia w restauracji Stara Stołówka w Brzegu Dolnym, a czwartoklasiści z technikum w tym samym PZS –  dzień później, w restauracji Noce i Dnie w Pęgowie.

   Tradycyjnie już przyszli maturzyści z Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła w Żmigrodzie będą się bawić w Rawiczu. Ich studniówka odbędzie się w sobotę 14 stycznia.

  Włosy minimalistycznie

   Katarzyna Graba, szefowa jednego z obornickich salonów fryzjerskich mówi, że w tym sezonie karnawałowym modne są fryzury naturalne: – Nie robimy koków, włosy mają wyglądać bardzo naturalnie, tak jakby kobieta zapomniała o fryzjerze. Modne są również plecionki i warkocze, ale również gładkie uczesania. Sukienki są w tym sezonie bardzo błyszczące, dlatego też na włosy brokat nakładamy minimalnie albo wcale.

  Jak podkreśla Katarzyna Graba, fryzura zależy od tego, w jakiej sukience klientka chce się zaprezentować: – Dziewczyny wybierają chętnie bardzo modne teraz sukienki w stylu lat sześćdziesiątych. Do takich kreacji proponujemy gładkie uczesanie, przewiązane dopasowaną tasiemką.

  Rzęsy jak u Audrey Hepburn

  Ewa Tarnopolska, trzebnicka kosmetyczka, zaznacza, że makijaż na studniówkę powinien być zupełnie inny niż na bal karnawałowy: – Na bal malujemy się trochę ostrzej. Dominują kolory złota, bardzo dużo brokatu na powiekach, można również użyć różu z brokatem, który pasuje nawet do nieśmiertelnej „małej czarnej”. Cienie również w kolorze śliwki i ciemnego fioletu. Paznokcie modne są krótkie w odcieniach czerwieni, ale nie francuski manicure. Na studniówki natomiast polecam bardzo subtelny makijaż, przede wszystkim dlatego, że malowane są bardzo młode dziewczyny. Polecałabym dość mocno wytuszowane rzęsy, bardzo delikatne jasne cienie, róż na policzkach i delikatny błyszczyk na ustach. Młode dziewczyny bardzo lubią kolorowe paznokcie. Przy wyborze koloru kierujemy się kolorem sukienki.

  Inna trzebnicka kosmetyczka Agnieszka Gładysz także podkreśla, że przy wyborze makijażu zawsze kieruje się okazją na jaki ma być on zrobiony, strojem, do którego ma pasować, a także typem urody kobiety: – Są pewne zasady, których zawsze należy się trzymać, jak choćby ta, że jeżeli mocno malujemy oczy to usta delikatnie i odwrotnie, tak żeby twarz wyglądała harmonijnie. Trzeba zwracać uwagę na trendy: w tym roku bardzo modne są mocno podkreślone rzęsy, nawet doklejane. Należy również również używać dobrych jakościowo kosmetyków. Polecam bazy rozświetlające, nawilżające oraz spray utrwalający, tak aby mieć pewność, że makijaż będzie się trzymał całą noc.

  Sukienka w błysku i cekinach

  W tegorocznym karnawale modne jest wszystko co się świeci, błyszczy i odbija światło. Również wieczorowe stroje dla panów nie są pozbawione blasku. O tym co jest modne można się przekonać oglądając choćby wystawy sklepowe. Trzebnickie sklepy kuszą kolorowymi kreacjami. Nie brakuje sukienek w żywych kolorach, mniej lub bardziej świecących, z cekinami, z ozdobnymi cyrkoniami. Ceny wahają się od 100 do 300 zł. Jak dowiedzieliśmy się w jednym ze sklepów, dziewczyny nie oszczędzają na kreacjach i zwykle wybierają te „z wyższej półki”.

  Na szczęście studniówki organizowane są w okresie, kiedy trwają wyprzedaże. W sieciówkach za ułamek ceny można kupić kreacje, które niedawno kosztowały nawet kilkaset złotych

  Sprawdzone salony pomogą

  Wszystkim wahającym się jeszcze paniom chcemy polecić sprawdzone studia fryzjerskie, a także salony urody, które z pewnością pomogą w przygotowaniach, zarówno do studniówek, jak i do balów karnawałowych. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here