Kto to jest?/ Kto to powiedział?

  24

  Dziś mamy pierwotną formułę konkursu: zapraszamy do zabawy w odgadywanie znanych postaci na podstawie ich wizerunków sprzed lat. Aby rozwiązać zadanie, należy rozpoznać osobę, której zdjęcie z lat młodości publikujemy. Aby ułatwić odgadnięcie, podajemy nieco dodatkowych informacji o tej postaci.

  Kim jest osoba przedstawiona na zdjęciu?

  Zdjęcie naszej dzisiejszej bohaterki pochodzi z początku lat sześćdziesiątych, gdy mieszkała ona na Kielecczyźnie. Gdy sprowadziła się na ziemię trzebnicką, dała się poznać jako osoba zaangażowana w działalność kulturalną. Prowadziła m.in. zespoły ludowe w Pęciszowie i Kuźniczysku. Dziś, bardziej znana jest z twórczości poetyckiej. Jej wiersze czytane są nie tylko w gminie Trzebnica, w której mieszka. Kto to jest?

   Odpowiedzi prosimy przesyłać na zamieszczonym poniżej kuponie  lub sms-em. Czekamy na nie do poniedziałku 16 stycznia do godz. 9.

   Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi rozlosujemy atrakcyjną nagrodę, a nazwisko zwycięzcy opublikujemy w następnym numerze gazety oraz na naszej stronie internetowej www.nowagazeta.pl.

   Fundatorem nagród jest sklep Avans AGD, RTV, MULTIMEDIA 55-100 Trzebnica ul. Milicka „PROMOCJE PRZEZ CAŁY ROK”.

   Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na opublikowanie fotografii zwycięzcy, wykonanej podczas odbierania nagrody. Jeżeli  ktoś nie może odebrać nagrody w terminie, prosimy o informację telefoniczną do redakcji. Nagroda nieodebrana w ciągu tygodnia od terminu podanego poniżej – przepada.

  Zagłosuj sms-em

  Aby oddać głos należy pod nr 7116 wysłać sms o treści: PT.KTOTO: treść odpowiedzi np. gdy na zdjęciach jest Adam Iksiński to wpisujemy PT.KTOTO: iksinski adam (prosimy nie pisać polskich liter). Cena sms-a wynosi 1,22 złotych.

   W poprzednim numerze NOWej gazety w konkursie „Kto to powiedział?” pytaliśmy naszych Czytelników o autora wypowiedzi z jednego z tekstów zamieszczonych w numerze: „… nie oznacza to, że w ramach wdzięczności i lojalności mam przestać samodzielnie myśleć…”. Jest to fragment  oświadczenia byłego już przewodniczącego Rady Miejskiej Trzebnicy Karola Idzika złożonego podczas ostatniej w ubiegłym roku sesji.

  Zagadkę jako pierwsza prawidłowo odgadła Maria Wojtaśkiewicz ze Skarszyna, którą zapraszamy  po odbiór nagrody do siedziby redakcji (ul. św. Jadwigi 7), w piątek 13 stycznia w godz. 12-16.

   Nagrodę za rozwiązanie zagadki sprzed dwóch tygodni odebrała siostra Helena Głombik ze zgromadzenia trzebnickich boromeuszek. Jak nam powiedziała jest stałą czytelniczką naszej gazety i bardzo lubi rozwiązywać zamieszczane w niej krzyżówki.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here