Wigilia w Osolinie

  440

  O tym, jak uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Osolinie spędzili ostatni przed Wigilią i Bożym Narodzeniem dzień nauki opowiedziały: dyrektorka placówki Maria Jaskólska i jej zastępczyni Anna Leżoń.

  Tradycją szkoły od lat było wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem przy wigilijnych stołach.Uroczystości te przebiegały w zaciszu klas, po wspólnym obejrzeniu jasełek.

  Tegoroczną wigilią pachniało już od środy, kiedy z inicjatywy przedstawicielek Rady Rodziców: Jolanty Duszak i Katarzyny Kałużnej, mamy lepiły w szkole pierogi i gotowały barszcz oraz wigilijny kompot. Wszystko na pierwszą w historii szkoły wspólną wigilię, do której w czwartek zasiadła cała szkolna społeczność.

  Sala gimnastyczna została udekorowana choinkami, na których dzieci zawiesiły białe i niebieskie anioły, a stoły ozdobiono stroikami wykonanymi przez uczniów. Uroczystość rozpoczął ksiądz Grzegorz wspólną modlitwą i poświęceniem opłatków. Potem Kornelia odczytała fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Jasełkowe przedstawienie przygotowane przez drugoklasistów pod kierunkiem księdza Macieja przeplatane było kolędami śpiewanymi przez chór przy akompaniamencie gitar, a do wspólnego kolędowania włączyli się wszyscy obecni na sali. Po złożeniu życzeń i przełamaniu się opłatkiem zasiedliśmy do stołów, aby spróbować wigilijnych pyszności. Na deser mamy podały ciasta własnego wyrobu . Po uroczystości rozeszliśmy się do domów zabierając ze sobą miłą, świąteczną atmosferę. Wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnej wigilii biorąc udział w przygotowaniach, obsłudze uroczystości i sprzątaniu składamy serdeczne podziękowania.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here