Mamy wiele propozycji dla mieszkańców

  110

  Obecnie mamy okres jesienno – zimowy. W tym czasie Obornicki Ośrodek Kultury i Biblioteka im. Jarosława Iwaszkiewicza zaprasza na wiele interesujących przedsięwzięć kulturalnych, zarówno kameralnych, jak i skierowanych do szerszego grona odbiorców i dla różnych grup wiekowych.

  W minioną niedzielę, 4 grudnia wszystkie dzieci  razem z rodzinami mogły uczestniczyć w „Niezwykłym spotkaniu ze Świętym Mikołajem” przygotowanym  przez Justynę  Asztemborską wraz z zespołem pracowników OOK. Spotkanie uświetnione zostało programem tematycznie przybliżającym wyjątkowy klimat świąt Bożego Narodzenia w wykonaniu uczestników zajęć teatralnych (od 6 – 15 lat) odbywających się w ośrodku kultury. Specjalna scenografia  i oprawa świetlna dostarczyły naszym milusińskim wiele wrażeń. Ale najważniejszym gościem tego dnia był Święty Mikołaj, który przybył do dzieci z wymarzonymi prezentami.

  W tym dniu  u progu Ośrodka Kultury powitała gości piękna choinka podarowana przez  Nadleśnictwo Oborniki Śląskie, a ozdobiona bombkami autorstwa Grażyny Magdaleny-Drzewieckiej -Olszewskiej.

   – Jak co roku  z kiermaszem świątecznych wyrobów swoich podopiecznych zawitało do nas Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech dziecka „. Po raz pierwszy zaprezentowała się u nas na  kiermaszu świątecznym Młodzieżowa Rada Miejska. Anioły z masy solnej, pachnące pierniki i dużo jemioły na szczęście  to niektóre z  oferowanych  atrakcji tego stoiska, które przygotowała młodzież pod egidą Małgosi Dudek i Bożeny Magnowskiej – powiedziała Halina Muszak, dyrektorka Obornickiego Ośrodka Kultury.

  Już jutro, 7 grudnia o godz.11  – Kamila Wysota- autorka wystawy „Mój świat”  przybliży  swoje zamiłowanie do malarstwa młodszym koleżankom  i kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 2. Pierwszymi nauczycielkami Kamili były Ewa i Marta Mroczek, a od trzech lat Bożena Przybylska w Kole Małego Plastyka OOK.

  Ponadto od 7 grudnia  w bibliotece można będzie obejrzeć ekspozycje dotyczące ważnych rocznic: „Czołgi na ulicach” w  rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce  oraz ” Szlakiem cystersów ” – 330 rocznica budowy klasztoru cystersów w Lubiążu. 8 grudnia o 10-tej młodzież z Liceum Ogólnokształcącego zaprezentuje się w programie mikołajkowym, a 9 grudnia o godz.16 znowu zawita do ośrodka kultury Święty Mikołaj, aby tym razem obdarować dzieci ze Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich. 12 grudnia o godz. 11 będą miały miejsce „Grudniowe opowieści bogate w świąteczne treści”. Będzie to spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, a poprowadzą je instruktorzy OOK.

   – 13 grudnia oferujemy dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej pokaz  multimedialny w ramach cyklu ” Poznaj swój kraj ojczysty” zatytułowany ” Mazury i cuda natury”, prowadzony przez Andrzeja Gorajskiego. Fascynujące opowieści i ok. 120 fotografii przybliżających nasz wyjątkowy region Polski czeka na naszą młodzież – dodała pani dyrektor.

  Ale to jeszcze nie koniec atrakcji dla mieszkańców Obornik Śląskich. Już 14 grudnia  o godz. 9.40  i 11 odbędzie się spotkanie z Mariną Czajkowską, autorką wystawy „Anioły”, która przybliży młodzieży bajeczną przestrzeń wyobraźni. Wystawa prezentowana  jest w Galerii Plastycznej. Jej kuratorami wystawy są: Monika Materny i Marek Długosz. Uczestnikami spotkania będzie zaś młodzież z Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Publicznego w Obornikach Śląskich.

  W tym samym dniu, o godz.17 będzie miało miejsce spotkanie  „Wigilia dla Ciebie” organizowane wspólnie z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Obornikach Śląskich.W programie artystycznym zaprezentuje się Studio Piosenki  prowadzone przez Anetę Góral . Swój debiut sceniczny będą miały także sześcioletnie  harfistki -uczennice nowego Ogniska Muzycznego „Moderato” .Naukę na tym unikatowym instrumencie prowadzi harfistka Magdalena Czopka.

  W czwartek 15 grudnia o godz.19 OOK zaprasza na program  „One men show ” w wykonaniu znanego aktora Artura Barcisia ( informacje na ten temat w osobnym artykule na str. 2).

   – 16 grudnia spotkają się u nas harcerze ze swoimi rodzicami. Harcerze przedstawią  nam Jasełka , a zespół taneczny „Krook ”  OOK prowadzony przez  Katarzynę Kasperską  da krótki pokaz.  W dniach 19, 20, 21 i 22 grudnia  o godz.9.30 przeprowadzone zostaną zajęcia dla przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Obornikach Śląskich  pod tytułem  „Książeczki z bibliotecznej półeczki – Jan Brzechwa”, które poprowadzą Agnieszka Buryło i Anna Kuczyńska – poinformowała nas Halina Muszak.

  19 grudnia o godz. 11 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy  „Plakat Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej” – pokłosie konkursu ogłoszonego przez posła do Parlamentu Europejskiego Lidię Geringer de Oedenberg, a 31 grudnia jak co roku w OOK odbędzie się Wielki Bal Sylwestrowy z pokazem tańca pary klasy S. Przy najnowszych nagraniach muzycznych i tych znanych, ale nie zapomnianych gości zabawiał będzie prezenter z Milicza.

  Przez cały czas, nie tylko w okresie zimowym zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogą rozwijać swoje pasje i zdolności  w wielu sekcjach i zespołach artystycznych pod kierunkiem instruktorów Obornickiego Ośrodka Kultury. Z gościnnych progów domu kultury korzysta również Uniwersytet Trzeciego Wieku „Atena” , który także  w grudniu organizuje wykłady i spotkania.

   – Szczegółowy program i relacje z imprez  zamieszczane są na bieżąco na stronie internetowej www.kultura-oborniki.pl , na którą serdecznie zapraszamy.  A wszystkim odbiorcom kultury życzymy wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2012 Roku – dodała na koniec Halina Muszak.

  PODZIEL SIĘ

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here