Dożynki w Zawoni

W niedzielę Zawonia świętowała swoje plony. Podobnie jak w roku ubiegłym na plac przed Urzędem Gminy przybyły tłumy mieszkańców. Najwięcej z nich zgromadził kabaret Koń Polski oraz koncert Tercetu Egzotycznego. W niedzielę w Zawoni od rana atrakcji nie brakowało. Już od rana trwał Wyścig Kolarski Parami (ale o tym w osobnym artykule). Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się o godz. 13 Mszą św. dożynkową, którą celebrował  ks. Waldemar Kontek. Tuż po niej przeszedł korowód, który dotarł z […]

5 września 2011

|

NOWa Gazeta | Nr. wyd. 36-2011

W niedzielę Zawonia świętowała swoje plony. Podobnie jak w roku ubiegłym na plac przed Urzędem Gminy przybyły tłumy mieszkańców. Najwięcej z nich zgromadził kabaret Koń Polski oraz koncert Tercetu Egzotycznego.

W niedzielę w Zawoni od rana atrakcji nie brakowało. Już od rana trwał Wyścig Kolarski Parami (ale o tym w osobnym artykule). Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się o godz. 13 Mszą św. dożynkową, którą celebrował  ks. Waldemar Kontek. Tuż po niej przeszedł korowód, który dotarł z kościoła na plac przy Urzędzie Gminy, gdzie rozpoczęło się dożynkowe świętowanie. Najpierw  odbyła się część oficjalna, podczas której wręczono wójtowi Andrzejowi Farańcowi chleb dożynkowy. Było także powitanie gości oraz prezentacja wieńców dożynkowych.

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się Ale Babki z Czeszowa, a po nich następni lokalni i nie tylko artyści. Na scenie pojawił się m.in. Teatrzyk Humoru oraz Angelika Zajdler. W międzyczasie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na wieniec dożynkowy. Wybór najładniejszego wcale nie należał do łatwych, bo wszystkie były naprawdę piękne i starannie wykonane. Dlatego przyznano po dwie nagrody  dla każdego miejsca. Wyróżnienie otrzymał wieniec wykonany przez Rzędziszowice. III miejsce – Kałowice i Czeszów, II  – Złotów i Zawonia, a I miejsce – Cielętniki i Sędzice. Wszystkie nagrody wręczał wójt Andrzej Faraniec.

Na boisku zaprezentowała się grupa Taekwondo, w skład której weszli zawodnicy z Trzebnicy i Zawoni. Aby dorośli mogli przez chwilę odetchnąć i oddać się  zabawie, harcerze przygotowali dla dzieci szereg interesujących zabaw. Na placu  znajdowało się wiele stoisk z wypiekami i specjałami przygotowanymi przez poszczególne wsie. Swoje stoisko mieli również harcerze sprzedający własnoręcznie i pięknie wykonane prace; można było nabyć: świeczki, wazony czy talerze.

Na scenie pojawili się także znani wszystkim doskonale Szymianowianie oraz Strzeszowianie. Dużą atrakcją okazał się występ kabaretu Koń Polski, który rozbawił licznie zgromadzoną na placu publiczność. Swojej publiczności nie zawiodła także gwiazda wieczoru – zespół Tercet Egzotyczny, który zaśpiewał swoje największe przeboje. A ponieważ pogoda dopisała, to na koniec odbyła się zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Klimat.

Udostępnij artykuł

Komentarze

    Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę. Jednocześnie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub nie na temat mogą zostać usunięte. Ponadto na wezwanie organów ścigania oraz osób, których dobra osobiste mogą być naruszane, udostępnimy wszelkie dane identyfikujące autora.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przepisz kod z czarnego paska znajdującego się w reklamie.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ostatnio na Facebooku