Nie ćpam, nie piję, nie palę…

- Poziom był bardzo wysoki i mieliśmy olbrzymi problem z oceną występów, dlatego zdecydowaliśmy, że nie będziemy klasyfikować szkół i wszystkim przyznamy pierwsze miejsce, a nagrodę pieniężną podzielimy sprawiedliwie – powiedziała przewodnicząca jury Barbara Syrico, na co dzień dyrektor Szkoły Podstawowej w Pęgowie. Czwarta edycja gminnego konkursu „Nie ćpam , nie pije , nie palę” zorganizowanego przez  biuro pełnomocnika burmistrza ds. zapobiegania uzależnieniom została rozstrzygnięta 15 kwietnia w Obornickim Ośrodku Kultury, poinformowała nas pełnomocnik Alicja […]

25 kwietnia 2011

|

NOWa Gazeta | Nr. wyd. 17-2011
Nie ćpam, nie piję, nie palę...

- Poziom był bardzo wysoki i mieliśmy olbrzymi problem z oceną występów, dlatego zdecydowaliśmy, że nie będziemy klasyfikować szkół i wszystkim przyznamy pierwsze miejsce, a nagrodę pieniężną podzielimy sprawiedliwie – powiedziała przewodnicząca jury Barbara Syrico, na co dzień dyrektor Szkoły Podstawowej w Pęgowie.

Czwarta edycja gminnego konkursu „Nie ćpam , nie pije , nie palę” zorganizowanego przez  biuro pełnomocnika burmistrza ds. zapobiegania uzależnieniom została rozstrzygnięta 15 kwietnia w Obornickim Ośrodku Kultury, poinformowała nas pełnomocnik Alicja Giezek. Dziesięć drużyn reprezentujących działające na terenie gminy szkoły oraz świetlice środowiskowe przygotowało i pokazało przedstawienia pokazujące szkodliwość uzależniania się od używek. Dzieci i młodzież samodzielnie, ale pod okiem opiekunów przygotowały spektakle, sztuki wiersze i piosenki.

- Każdy zespół był niepowtarzalny i na miarę swoich możliwości pokazał coś niezwykłego. Wrażenie zrobiły zarówno występy dzieci z świetlic środowiskowych, jak i prawdziwie teatralny występ gimnazjalistów z Pęgowa – dodała B. Syrico. – Być może dzieci się czuły trochę rozczarowane, bo przygotowały się na konkurs, że ktoś zdobędzie pierwsze, drugie i trzecie miejsce, a tu wyszedł przegląd. Ale myślimy, żeby w przyszłości wybrać jakąś formułę pośrednią.

Widzowie byli pod wrażeniem występu gimnazjalistów z Pęgowa. Chwalono i scenariusz przedstawienia „Cofnąć czas”, i scenografię i grę aktorów.

Specjalną nagrodę publiczności uzyskał duet z Powiatowego Zespołu Szkół  przy ul. Parkowej. Piotr Meslik z klasy III TI zaśpiewał dwie piosenki „Diler” oraz „Pozwól żyć”, a Jacek Uchwał akompaniował mu… własnym głosem, imitując instrumenty muzyczne. – Po raz pierwszy jeden zespół stworzyli uczniowie technikum i szkoły zawodowej – powiedziała opiekunka grupy Marzena  Słobodzian – Pokazali, że można mieć wspólne zainteresowania niezależnie od tego, czy jest się w technikum, czy szkole zawodowej.

Drugą drużyną PZS był czteroosobowy zespół z klasy Ib LO: Krystian Czerwiński, Cezary Michałkiewicz, Bartłomiej Bursztynowicz.. W wymyślonym przez siebie spektaklu  „Przybytek Johna”  przedstawili oni historię trzech obcych sobie ludzi – każdy nadużywający narkotyków, alkoholu i leków – nie znających się, ale mających wspólnego znajomego: barmana, który miał być ich aniołem stróżem, a okazał się grabarzem. – podobało mi się, że chłopcy wymyślili spektakl z morałem. Przesłaniem tego przedstawienia było hasło, że nieumiarkowanie prowadzi do bardzo złego końca. I to udało się im pokazać – powiedział opiekun grupy Andrzej Górecki, pedagog w LO.

Chyba największy zespół – piętnastoosobowy reprezentował SP 2 w Obornikach Śl. Pokazali przedstawienie „Tak trzymać”, oparte na przeniesionym do współczesności micie o Odysie. – Podobnie jak jego starożytny poprzednik, nasz Odyś był też kuszony przez nimfy i syreny, tylko one proponowały używki – powiedziała nam opiekunka młodych artystów Magdalena Lewandowska, dodając, że w przedstawieniu wystąpili piątoklasiści, natomiast młodsi uczniowie wykonali piosenkę „Dzielne ludki” oraz sześć wierszy o profilaktyce. Atutem ekipy z SP 2 był także profesjonalny sprzęt sceniczny, m.in. maszyna do wytwarzania dymu, zdobyty jako nagroda w innych konkursach.

- Szkoda, że te przedstawienia nie są pokazywane w otwartych spektaklach. Przyszliby ludzie, kupiliby bilety i byłby obopólny pożytek. Często kupujemy coś, co się ma nijak do tego, cośmy obejrzeli w OOK – dodała B. Scyrico.

Patronat nad konkursem objął burmistrz Sławomir Błażewski.

  • Nie ćpam, nie piję, nie palę...

Udostępnij artykuł

Komentarze

    Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę. Jednocześnie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub nie na temat mogą zostać usunięte. Ponadto na wezwanie organów ścigania oraz osób, których dobra osobiste mogą być naruszane, udostępnimy wszelkie dane identyfikujące autora.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przepisz kod z czarnego paska znajdującego się w reklamie.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ostatnio na Facebooku