Kurczaczki i stroiki własnej roboty

Wychowankowie świetlicy środowiskowej „Wesołe dzieciaki” z Barkowa zorganizowali kiermasz wielkanocnych ozdób. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczą na szkolną wycieczkę w góry. W środowe popołudnie żmigrodzianie, którzy przyszli do kawiarni ZPK mogli zaopatrzyć się w jedyne w swoim rodzaju ozdoby na wielkanocny stół: kurczaczki, wydmuszki, kolorowe pisanki, fantazyjnie zdobione stroiki. Nie zabrakło także gotowych koszyczków, palm i kartek świątecznych. Wychowankowie świetlicy w Barkowie, a zarazem uczniowie miejscowej szkoły podstawowej z klas II i IV, do swojego kiermaszu […]

18 kwietnia 2011

|

NOWa Gazeta | Nr. wyd. 16-2011
Kurczaczki i stroiki własnej roboty

Wychowankowie świetlicy środowiskowej „Wesołe dzieciaki” z Barkowa zorganizowali kiermasz wielkanocnych ozdób. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczą na szkolną wycieczkę w góry.

W środowe popołudnie żmigrodzianie, którzy przyszli do kawiarni ZPK mogli zaopatrzyć się w jedyne w swoim rodzaju ozdoby na wielkanocny stół: kurczaczki, wydmuszki, kolorowe pisanki, fantazyjnie zdobione stroiki. Nie zabrakło także gotowych koszyczków, palm i kartek świątecznych. Wychowankowie świetlicy w Barkowie, a zarazem uczniowie miejscowej szkoły podstawowej z klas II i IV, do swojego kiermaszu przygotowywali się przez dwa miesiące:-  Najbardziej podobają mi się łódki, palmy i kartki mojej koleżanki Darii – powiedziała jedna z uczestniczek.  – Codziennie wykonywaliśmy ozdoby, na początku frekwencja wynosiła 15 osób, z czasem musieliśmy ich motywować, bo na ostatnie zajęcia przyszło tylko jedno dziecko – śmiała się jedna z opiekunek świetlicy Marta Możdżeń. Potrzebne do wielkanocnych ozdób  materiały opiekunki kupiły na giełdzie kwiatowej we Wrocławiu oraz w żmigrodzkiej księgarni. – Wsparła nas gmina, która przeznaczyła 2 tys. zł, m.in na zakup filcu, bloków czy kokardek – wylicza pani Marta, chwaląc swoich podopiecznych: – Wykazywali inwencję twórczą, a także wspomagali się specjalnymi gazetkami o tematyce świątecznej, w których krok po kroku pokazane było, jak wykonać konkretną ozdobę.

Udostępnij artykuł

Komentarze

    Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę. Jednocześnie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub nie na temat mogą zostać usunięte. Ponadto na wezwanie organów ścigania oraz osób, których dobra osobiste mogą być naruszane, udostępnimy wszelkie dane identyfikujące autora.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przepisz kod z czarnego paska znajdującego się w reklamie.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ostatnio na Facebooku