„Od zera do bohatera”

86

W niedzielę zakończyła się ósma edycja obornickiego futsalu. Mistrzowski tytuł zdobyli niezniszczalni Gladiatorzy którzy wygrali obornickie zawody po raz piąty. Wicemistrzem turnieju została drużyna Vinsbudu, a trzecie miejsce przypadło ekipie Reggae Boyzz. Pierwszą ligę opuścił zespół Rosy Rościsławice – poinformował nas Krystian Januszewski, techniczny organizator rozgrywek.

Jak wyjaśnił K. Januszewski, w tym roku zmieniono formułę rozgrywania zawodów, dzieląc rozgrywki na pierwszą i drugą ligę. O przydziale do ligi decydowało miejsce zajęte w zeszłorocznych rozgrywkach. Jak okazało była to trafiona decyzja. Mecze stały na wyższym poziomie w drugiej jak i pierwszej lidze co podobało się licznie zgromadzonej publiczności.

– Udało nam się po raz kolejny, choć początek mieliśmy fatalny: w pierwszym meczu przegraliśmy 0:14 z Vinsbudem – powiedział Michał Fiłon, kapitan Gladiatorów. – Później przyszła cała seria zwycięskich pojedynków. To cieszy, bo byliśmy najstarszą drużyną w turnieju ze średnią wieku 40 lat. Choć niektórzy z nas jeszcze grają czynnie, to podczas pojedynku z młodszymi piłkarzami czuje się już lata doświadczeń. Jednak nie daliśmy się. Gdy już byliśmy pewni zwycięstwa, w przedostatnim meczu przyszło odprężenie. Zlekceważyliśmy przeciwnika  i… ponieśli kolejną porażkę. Nie ujmując sobie nic, trzeba przyznać, że w tym roku to przeciwnicy dali nam wygrać.

Gladiatorzy grają ze sobą już od 15 lat. – Zaczynaliśmy jeszcze w Brzegu, bo tam było najbliżej – mówi Fiłon. –  Przed ośmiu laty, byłem wtedy w zarządzie Boru, stwierdziłem, że będzie fajnie jak taki turniej zorganizuje się na miejscu. Chwyciło. Przyjeżdżały do nas nie tylko drużyny z okolicznych gmin, ale także z Wrocławia. Później powstały konkurencyjne rozgrywki w Trzebnicy i Żmigrodzie, więc z organizacją było coraz trudniej. Ostatecznie zostało 5-6 drużyn, które grają stale.

W tym roku było 12 zespołów stąd podział. W drugiej lidze było równie ciekawie: zespoły Dębu Kuraszków, Browaru Squad i GOKiS-u Prusice do ostatniej chwili walczyły o awans i miejsce gwarantujące w barażu o pierwszą ligę.  Drużyna GOKiS-u Prusice okazała się najlepsza i wywalczyła sobie promocję do pierwszej ligi. W meczu barażowym zagrał Dąb Kuraszków, a jego rywalem była drużyna Green Temu. Zwyciężył Green Team 6:3 i pozostał w szeregach szeregach pierwszoligowców.

Podczas rozgrywek wybrano również najlepszych bramkarzy. W drugiej lidze został nim Rafał Gawlik (Browar Squad). Natomiast w pierwszej –  Piotr Laskowski (Vinsbud). Królem strzelców pierwszej ligi jest  Łukasz Pop (Vinsbud), w drugiej – Damian Ozga (Golędzinów). W przerwie między rundami rozegrano puchar ligi, w którym zwycięskim zespołem okazał się Vinsbud.  Na zakończenie rozgrywek odbył się  mecz pokazowy między wybranymi zawodnikami pierwszej ligi i drugiej. Padł remis 10:10 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Ostatecznie drugoligowcy okazali się lepsi wygrywając 3:2

– Jako techniczny organizator turnieju uważam, że tegoroczne rozgrywki stały na wysokim poziomie, o czym może świadczyć fakt, że do ostatniej kolejki nie było wiadomo kto zwycięży, kto spadnie czy awansuje do pierwszej ligi.  Nie byłoby tego gdyby nie zmiana formy rozgrywania zawodów – powiedział K. Januszewski. –  Mam kilka pomysłów jak uatrakcyjnić rozgrywki w przyszłym roku, tak by zespoły jak i kibice mogli jeszcze bardziej emocjonować się podczas turnieju. Dziękuję drużynom kibicom i wszystkim którzy byli zaangażowani w tegoroczne rozgrywki, bez ich udziału nie byłoby możliwe zorganizowanie tak udanej imprezy.

Podczas gry nie wyłonił się zwycięzca meczu między I-  a II- ligowcami. Zdecydowały rzuty karne, przyznając zwycięstwo klasie B.

L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 Gladiatorzy 10 24 72:53
2 Vinsbud 10 22 82:28
3 Reggae Boyzz 10 16 53:45
4 Boca Juniors 10 15 52:46
5 Green Team 10 12 39:48
6 Rosa Rościsławice 10 0 21:93
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 GOKiS Prusice 10 24 98:44
2 Dąb Kuraszków 10 22 69:34
3 Browar Squad 10 21 74:46
4 Golędzinów 10 12 57:61
5 Dolpasz Skokowa 10 9 62:93
6 Młodzi Gniewni 10 1 33:113
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here