ŻMIGRODZKIE NAGRODY SPORTOWE ROZDANE

68

W minioną sobotę w sali widowiskowej żmigrodzkiego ZPK odbył się Bal Sportowców. Najlepszym trenerem roku 2010 został Krzysztof Glina, a nagroda dla najlepszego sportowca powędrowała w ręce Bartka Krupy i Dawida Tomaszewskiego.

To była druga edycja żmigrodzkich wyróżnień sportowych. W tym roku organizatorzy plebiscytu postanowili przyznać nagrody w kategoriach Najpopularniejszy i Najlepszy Trener oraz Sportowiec roku 2010 Gminy Żmigród. Na najpopularniejszego trenera i sportowca głosowali kibice, a najlepszych w tych dziedzinach wybrała Kapituła w składzie: Stanisław Chorążyczewski, Dariusz Skiba, Grzegorz Paryna, Rafał Zagórski, Damian Małys, Mirosław Kłopotowski i Krzysztof Popadeńczuk. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski.

Na początku sobotniego Balu oficjalnie wręczono nagrody i wyróżnienia, zgodnie z wcześniej zapisanym regulaminem. W kategorii Najlepszy Trener znalazły się trzy kandydatury: Jan Fedyna (awans z Piastem Żmigród do IV ligi), Krzysztof Przybylski (ULKS ŻOK Żmigród, tenis stołowy) oraz Krzysztof Glina (sekcja karate Shotokan w Żmigrodzie). Jak się okazało kapituła główną nagrodę przyznała temu ostatnim doceniając wyniki podopiecznych „Wielkiego Mistrza” na arenach międzynarodowych.

W gronie nominowanych do tytułu Najlepszy Sportowiec nominacje przypadły Bartkowi Krupie (rzut młotem), Dawidowi Tomaszewskiemu (karate Shotokan) oraz Tomaszowi Tomaszewskiemu (tenis stołowy). W tym przypadku doszło do sytuacji wyjątkowej i postanowiono nagrodzić dwóch sportsmenów – młociarza i karatekę. Przypomnijmy, że Bartek Krupa w roku 2010 wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów w rzucie młotem i na Mistrzostwach Świata w Kanadzie wywalczył brązowy medal. Natomiast Dawid Tomaszewski na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Polsce (Kowary), wywalczył brązowy medal w Kumite Indywidualnym (walka ciągła).

W głosowaniu żmigrodzkich kibiców Najpopularniejszym Trenerem został wybrany Aleksander Wroński, który z powodzeniem kieruje siatkarzami ULKS Ogień Żmigród. Natomiast Najpopularniejszym Sportowcem został młodziutki Przemysław Salej. Przedstawiciel młodego pokolenia. Utalentowany w wielu dyscyplinach sportowych, w których reprezentuje swoją szkołę, często będąc filarem w każdej z nich. Sukcesy jakie osiąga wraz ze swoimi kolegami, jak chociażby: półfinał Mistrzostw Polski Pucharu Coca-Cola Cup w piłce nożnej, brązowy medal Mistrzostw Strefy Wrocławskiej w siatkówce plażowej, Mistrz Powiatu i zawodów między powiatowych wraz z drużyną koszykówki, której jest liderem, najlepszym strzelcem i kapitanem, srebrny medalista Dolnego Śląska w drużynowych sztafetowych biegach przełajowych,dały mu popularność zwłaszcza w środowisku uczniowskim, ale z pewnością, gdy nadal będzie rozwijał swoje sportowe talenty, będzie znany w całej gminie, powiecie a i życzymy mu sukcesów na niwie narodowej i międzynarodowej. Dodatkowo zasila szeregi juniorów młodszych Piasta Żmigród – tak zapowiedział zwycięzcę konferansjer żmigrodzkiego Balu Sportowca Mirosław Kłopotowski.

Podczas tegorocznej imprezy postanowiono również przyznać nagrodę dla Najlepszego Działacza Sportowego. Jak się okazało został nim Tomasz Zakrzewski, na co dzień nauczyciel Wychowania Fizycznego w Gimnazjum im. Macieja Rataja, a dla żmigrodzkiego sportu wsławia się dzięki organizowaniu już niemal od sześciu lat Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał Burmistrz Gminy Żmigród.

– Cieszę się, że taka inicjatywa jest kontynuowana i z tego miejsca chcę bardzo podziękować Kapitule za przeprowadzenie plebiscytu. Jak widać Żmigród żyje sportem i właśnie dlatego mamy nowe obiekty sportowe na terenie naszej Gminy. Cześć inwestycji sportowych już się zakończyła, ale część jest właśnie w trakcie realizacji i miejmy nadzieje, że sukcesy żmigrodzkich sportowców będą coraz głośniejsze – powiedział Robert Lewandowski.

Jak to zwykle bywa, podczas podobnych gali, po oficjalnej części przyszedł czas na tańce, hulanki i swawole przy akompaniamencie lokalnej grupy muzycznej „Drum”.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here