ENERGOMONTAŻ BLISKO MISTRZOSTWA

84

W żmigrodzkiej „Zakładówce” w meczu na szczycie Bodex przegrał z Energomontażem. Cenne wygrane zaliczyli Ministranci i ZPK Oldboy.

W pierwszym niedzielnym pojedynku naprzeciw siebie stanęły ekipy Ministrantów i Urzędu Miejskiego/Policji. Pojedynek ten był mało widowiskowy, a dowodem na to był bezbramkowy rezultat po pierwszej połowie. Gole padły dopiero w drugiej części gry i jak się okazało więcej trafień zaliczyli „Święci”. Ostatecznie to właśnie ten zespół mógł cieszyć się z 3-punktowej zdobyczy. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Mariusz Bączek, a jedno trafienie dla przegranych zaliczył Adam Włodarczyk.

Następny niedzielny mecz cieszył się wielkim zainteresowaniem żmigrodzkich kibiców i nic w tym dziwnego, gdyż liderujący Energomontaż podejmował drugą drużynę w tabeli Bodex. Jak się okazało szlagier 8. kolejki spełnił oczekiwania widowni. Szybka, efektowna gra, kary indywidualne oraz niespodziewana zmiana wyniku, tak w skrócie można opisać tę batalię. Po pierwszej połowie spotkania prowadzili „Elektrycy” 2:0, po bramkach Szymona Habińskiego i Sebastiana Zagórskiego. 10 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Bodex prowadził aż 4:1, ale jak się okazało w krótkim czasie tę przewagę roztrwonił. Najpierw dwa gole z rzędu dla Energomontażu strzelił wyróżniający się Sylwester Kłos. Co ciekawe ten zawodnik dzień wcześniej nie zagrał w meczu sparingowym Piasta Żmigród z powodu… choroby. Następnie dwa trafienia zaliczył  Grzegorz Mazurek i ostatecznie Energomontaż wygrał z Bodexem 5:4.

W ostatniej batalii tego dnia ZPK Oldboy rywalizował z EuroWarsztatem Czajkowski. Po pierwszej połowie spotkania prowadzili „Mechanicy” 2:1, a dwa trafienia zaliczył Kamil Kanownik. W drugiej odsłonie „Starsi Panowie” wzięli się ostro do pracy i najpierw doprowadzili do wyrównania 4:4, a później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka sędziego. Ostatecznie ZPK Oldboy wygrał z EuroWarsztatem 6:5. W klasyfikacji strzelców na pozycję lidera wysunął się Mariusz Bączek z Ministrantów, który ma już na koncie 19 bramek.