Norbert Putzan i SP Powidzko z najlepszą wiedzą olimpijską

145

W drugiej połowie stycznia w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku odbył się Turniej Wiedzy Olimpijskiej. Najlepszą olimpijską wiedzą wykazał się duet z Powidzka – Norbert Putzan i Kacper Figura.

19 stycznia bieżącego roku do Korzeńska zjechali się uczestnicy IV już turnieju znajomości historycznych wydarzeń z olimpijskich aren sportowych. Tegoroczny test obejmował następujący temat: „Polscy sportowcy w sportach walki (boks, judo i zapasy) na igrzyskach olimpijskich w latach 1924-2008”.

Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn reprezentujących siedem szkół z powiatu trzebnickiego: SP Żmigród, SP nr 3 Oborniki Śląskie, SP Radziądz, SP Osolin, SP Uraz, SP Powidzko i SP Korzeńsko. Zawodnicy mieli do napisania test składający się z 25 pytań zamkniętych i 5 pytań otwartych. Jak się okazało, o końcowe zwycięstwo zacięcie rywalizowały cztery ekipy. Ostatecznie najszerszą wiedzą olimpijską wykazała się dwójka z SP Powidzko Norbert Putzan i Kacper Figura, która „ugrała” 65 punktów. Zaledwie pięć „oczek” mniej zgromadzili na swoim koncie reprezentanci SP nr 3 z Obornik Śląskich Jakub Sokołowski i Julia Marschollek. Tuż za nimi uplasowali się Joanna Pilarska i Jakub Hatowski (SP Żmigród, 58 punktów) i gospodarze z SP Korzeńsko Kacper Jaśkiewicz i Filip Merek (54 punkty).

W klasyfikacji indywidualnej wszystkich uczestników pokonał Norbert Putzan z Powidzka, który wywalczył komplet 35 punktów!!! Na dalszych miejscach uplasowali się Jakub Hatowski ze Żmigrodu (33 punkty), Jakub Sokołowski z Obornik Śląskich (32 punkty) i Kacper Jaśkiewicz z Korzeńska (31 punktów). W uroczystym zakończeniu IV Turnieju Wiedzy Olimpijskiej organizator zawodów Marcin Stochaj wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku Mirosławem Motwickim wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Ostateczna kolejność IV Powiatowego Turnieju Wiedzy Olimpijskiej:

1. SP Powidzko (Norbert Putzan i Kacper Figura) – 65 punkty

2. SP nr 3 Oborniki Śląskie (Jakub Sokołowski i Julia Marschollek) – 60 punktów

3. SP Żmigród (Joanna Pilarska i Jakub Hatowski) – 58 punktów

4. SP Korzeńsko (Kacper Jaśkiewicz i Filip Merek) – 54 punkty

5. SP Uraz (Igor Zdeb i Konrad Zdeb) – 26 punktów

6. SP Radziądz (Michał Zdrowiecki i Jalub Skrzypek) – 23 punkty

SP Osolin (Wojciech Sękalski i Celina Politowicz – 16 punktów

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here