Piotr Nowicki w finale mistrzostw Polski

75

W dniach 28-30 stycznia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.

Miło nam donieść, że w finale biegu na 600 m juniorów młodszych znalazł się zawodnik UKS „Sokół” ze Żmigrodu mieszkaniec Korzeńska Piotr Nowicki.

W eliminacjach do finałowego biegu Piotrek uzyskał bardzo dobry wynik 1:26,14 min. i  zajął drugie miejsce. W biegu finałowym już nie poszło tak dobrze i w rezultacie uplasował się na  VII pozycji.

Wynik osiągnięty przez naszego zawodnika, wspaniale rokuje przed letnim okresem startowym, w którym Piotr odgrywać będzie czołową rolę w Polsce w biegach na 400 m i 800 m pośród juniorów młodszych.

Dwa tygodnie wcześniej, 15 stycznia, Piotr wygrał Otwarte Halowe Mistrzostwa Kalisza w biegu na 1000 m, uzyskując rezultat 2:51,12 min., bijąc swój rekord życiowy sprzed roku o prawie 9 sekund. Wszystko to wskazuje na to, że ciężka praca sportowa podjęta przez Piotra zaczyna przynosić oczekiwane wyniki i daje nadzieję na walkę o medale na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży, która odbędzie się pod koniec lipca.