Rehabilitacja na ul. Prusickiej

164

W ubiegłym tygodniu przeniesiono pawilon rehabilitacyjny z ul. Leśnej do nowowybudowanego, nowoczesnego obiektu przy powiatowym Szpitalu św. Jadwigi.

Pierwsi pacjenci przyjechali kilkanaście minut po godzinie 9; najpierw weszła grupa osób starszych, a kilkanaście minut później dzieci i młodzież. Nikt nie pozostał obojętny na widok jaki zastał: wnętrze rehabilitacji szpitala o wysokim standardzie, z nowocześnie wyposażonym sprzętem do ćwiczeń, nowymi salami dla chorych, wszystko robiło duże  wrażenie. Na pacjentów czekali starosta wraz z dyrektorem szpitala i ordynator Jolantą Janiak. Jeszcze w trakcie piątkowej przeprowadzki trwały ostatnie prace monterskie oraz odbiory urządzeń. W sali bibliotecznej i w świetlicy dziecięcej na regałach układano książki i montowano komputery. Regularne zabiegi zaczęły się dzień później, chociaż uczniowie piątkowe popołudnie spędzili już na zajęciach lekcyjnych w nowym miejscu.

Zbudowany pawilon składa się z dwóch pięter. Na parterze znajduje się rejestracja wraz z salami do ćwiczeń: sprzętem do hydroterapii (wanny do kończyn górnych, dolnych, kręgosłupów, wanna motylkowa), fizykoterapii (magnetoterapia, lasery lampy, kriokomora, kriopol – miejscowe wymrażanie), ergo i kinezo terapia – stoły do ćwiczeń manualnych ręki po przeszczepach, nowy sprzęt do ćwiczeń siłowych. Co warto podkreślić trzebnicka placówka jest trzecią w Polsce, która posiada urządzenie typu Hand Totur, służące pacjentom do rehabilitacji po przeszczepie ręki. Oprócz pacjentów wymagających stałej opieki, będzie prowadzona rehabilitacja dzienna – po wykonaniu ćwiczeń pacjenci wrócą do domu. Na pierwszym piętrze hospitalizowane są dzieci, natomiast na drugim osoby starsze. Pozostało jeszcze kilka prac do wykonania, tym razem jednak będą odbywały się na zewnątrz: trzeba uporządkować teren zielony wokół budynku oraz zabezpieczyć skarpy poprzez budowę muru oporowego. Wszyscy z niecierpliwością czekali na oddanie budynku, w pracach porządkowych pomagał personel pielęgniarski. Budynek nowoczesnego pawilonu rehabilitacyjnego kosztował  ok 12 mln zł, z czego ponad 4 mln stanowił wkład własny starostwa, a ponad 6 mln zł powiat uzyskał od Unii Europejskiej.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here