Trzebniczanki w finale

92

Trzebnickie siatkarski odnotowały kolejny sukces. Podopieczne Joanny Pilip uczestniczyły w rozgrywanym w hali PZS nr 1 finale międzypowiatowym szkół ponadgimnazjalnych i awansowały do finału strefy wrocławskiej.

Przypomnijmy, że cykl spotkań został rozpoczęty w innej trzebnickiej hali – PZS nr 2 – tam zostały rozegrany jednodniowy turniej międzyszkolny, podczas którego systemem „każdy z każdym” zmierzyły się 4 szkolne drużyny chłopców i dziewcząt z powiatu. Trzebnickie licealistki, wygrały wszystkie mecze, nie tracąc żadnego seta i awansowały do dalszych gier. Kolejnym etapem zmagań był udział w turnieju w Środzie Śląskiej 19 stycznia, w którym nasze siatkarki zajęły II miejsce (przegrały tylko z drużyną ze Strzelina).

Tydzień temu w hali PZS nr 1  trzebniczanki podejmowały koleżanki ze Strzelina, Oławy i Milicza. Zasady gry nie uległy zmianie, drużyny grały „każda z każdą”, przy czym zaliczano wyniki z poprzedniego turnieju, w którym trzebnicki zespół uległ drużynie LO Strzelin 1:2.

W pierwszym spotkaniu licealistki z Trzebnicy  pokonały 2:1 drużynę Oławy , a w kolejnym  zespół  Milicza 2:0. Po podsumowaniu obu turniejów okazało się, że trzy zespoły zdobyły tę  samą liczbę punktów, w związku z czym o ostatecznym wyniki zadecydował stosunek setów.

Dwa najlepsze zespoły awansowały do finału strefy wrocławskiej, który odbędzie się jutro we Wrocławiu.  Trzymamy kciuki  za nasze siatkarki i życzymy im powodzenia!

Klasyfikacja końcowa:

1.LO Oława

2. LO Trzebnica

3. LO Strzelin

4. LO Milicz

Skład drużyny trzebnickiej: Katarzyna Malesa – kapitan, Paulina Dzwonek, Beata Zasadowska, Alina Skalska, Joanna Pasek, Katarzyna Waleszczuk i Magdalena Nowakowska – libero oraz Dagmara Jeż, Joanna Czarna i Martyna Wiatr. Drużynę prowadziła Joanna Pilip.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here