EUROWARSZTAT NARESZCIE ZWYCIĘSKI, LEWEK NAJLEPSZYM STRZELCEM

137

W VII serii spotkań żmigrodzkiej „Zakładówki” doszło do niespodzianki. EuroWarsztat Czajkowski odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a na najlepszego strzelca ligi wskoczył Sebastian Lewek z Energomontażu.

Przed niedzielną kolejką zmagań wszyscy kibice żmigrodzkiej Ligi Zakładów Pracy i Organizacji w piłce nożnej halowej czekali na ostatni pojedynek dnia, w którym to Bodex miał podejmować Ministrantów. Jednak do zaciętej i widowiskowej rywalizacji doszło wcześniej. Urząd Miejski/ Policja w tym dniu miał mieć łatwą przeprawę z EuroWarsztatem Czajkowski, który do tej pory nie zaznał jeszcze wygranej w lidze. Jak się okazało „Mechanicy” dyrygowani z ławki rezerwowych przez Piotra Czajkowskiego (syna właściciela firmy), postarali się o niespodziankę pokonując faworyzowanych rywali. Co ciekawe EuroWarsztat wygrał 5:4, a łupem bramkowym podzieliło się pięciu graczy: Rafał Skaczyło, Piotr Pytliński, Damian Walczak, Kamil Pytliński i Kamil Kanownik. Natomiast dwa trafienia dla przegranych zaliczył Adam Włodarczyk. Godzinę wcześniej na parkiecie żmigrodzkiej hali sportowej liderujący Energomontaż podejmował ZPK Oldboy. Niestety młodzi zawodnicy nie mieli litości nad „Starszymi  Panami” i odnieśli pewne zwycięstwo 17:1. Najskuteczniejszy w ekipie Energomontażu był Grzegorz Mazurek, zdobywca pięciu goli, a po cztery trafienia zaliczyli Krystian Miller i Sebastian Lewek. Jak się później okazało popularny „Lewy” z ilością 18 bramek na swoim koncie wysunął się na pierwsze miejsce wśród najlepszych strzelców ligi.

W szlagierowym pojedynku dnia Bodex stanął naprzeciw Ministrantów. Do przerwy jeszcze gra była wyrównana, ale po zmianie stron uwidoczniła się fizyczna przewaga tych pierwszych. Dlaczego? Otóż Ministranci mieli do dyspozycji tylko jednego rezerwowego, co miało wpływ na wynik w późniejszych fragmentach gry. Ostatecznie „Elektrycy” wygrali całe spotkanie 8:2, ale do przerwy na tablicy świetlnej widniał rezultat 3:1. Co ciekawe naprzeciw siebie stanęli Mariusz Bączek i Sebastian Zagórski, dotychczasowi najlepsi snajperzy ligi. W bezpośredniej konfrontacji lepszy okazał się ten drugi, który strzelił dwa gole. Na nic się to jednak stało, gdyż najlepszym strzelcem rozgrywek po VII kolejce został wspomniany wcześniej Sebastian Lewek.

Wyniki VII kolejki:

Energomontaż Żmigród – ZPK Oldboy  17:1

EuroWarsztat Czajkowski – Urząd Miejski/Policja 5:4

Bodex – Ministranci 8:2

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here