EMOCJE PRZED WALNYM W PIAŚCIE

58

W czwartek odbędzie się walne zebranie spawozdawczo-wyborcze Piasta Żmigród. Aktualny prezes klubu Edward Szaniawski nie będzie starał się o reelekcję, ale jest dwóch nowych kandydatów na to stanowisko.

Najstarsi żmigrodzcy kibicie nie pamiętają tak emocjonująco zapowiadających się wyborów prezesa i członków zarządu Piasta. Przed czwartkowym „wieczorkiem” głośno mówi się o trzech osobach: Edwardzie Szaniawskim, Rafale Zagórskim i Mirosławie Lenarciku. Dlaczego? Otóż wymieniona trójka była stawiana w gronie kandydatów na stanowisko prezesa klubu. Była, ponieważ w niedzielę aktualny prezes Piasta Edward Szaniawski oficjalnie poinformował, że nie będzie ubiegał się o kolejną, trzecią już kadencję na tym stanowisku. – Myślę, że po ośmiu latach działania na rzecz klubu przyszedł czas na zmiany. Praca aktualnego zarządu została uwieńczona upragnionym awansem do IV ligi i z tego jesteśmy dumni. Oficjalnie mogę potwierdzić, że nie będę ubiegał się o reelekcję – oświadczył Szaniawski.

Tym samym na „placu boju” pozostało dwóch kandydatów. Jako pierwszy oficjalnie swoją kandydaturę zgłosił rodowity, 49-letni żmigrodzianin Mirosław Lenarcik. Jak sam mówi ze żmigrodzkim futbolem związany jest od dziecka po dzień dzisiejszy. – Jak większość chłopaków w Żmigrodzie również i ja od najmłodszych swoich lat reprezentowałem barwy żmigrodzkiego klubu. Grałem we wszystkich szczeblach wiekowych, a aktualnie reprezentuje Żmigród w drużynie ZPK Oldboy – mówi kandydat na prezesa Piasta.

Jak sam zapewnia nigdy sytuacja żmigrodzkiego klubu nie była mu obca. Gdziekolwiek był w Polsce, czy poza granicami kraju, zawsze wiedział, co się dzieje w Piaście Żmigród. Teraz chce ubiegać się o stanowisko prezesa klubu. – Od wielu lat prowadzę działalność gospodarczą i proszę mi wierzyć, że również klubem sportowym umiejętnie pokieruję. Mam przygotowany swój autorski program, który będę chciał przedstawić na walnym zebraniu. Jestem po rozmowach z osobami, które chciałbym, aby ze mną współpracowały – krótko oświadczył Mirosław Lenarcik.

Jego najgroźniejszym konkurentem w walce o fotel prezesa Piasta będzie Rafał Zagórski, który jest członkiem aktualnego zarządu klubu i przez cztery ostatnie lata był „motorem napędowy” Piasta, jeśli chodzi o kwestie organizacyjne. To właśnie dzięki jego staraniom i zabiegom do żmigrodzkiego klubu dołączyli lokalni biznesmeni i już prawie dwa lata systematycznie służą wsparciem finansowym. W tym czasie zyskał uznanie i poszanowanie nie tylko wśród samych kibiców, ale i ludzi nie związanych ze sportem. W zeszłorocznych wyborach samorządowych otrzymał mandat radnego gminy Żmigród, co świadczy o tym, że jest niezwykle skuteczny.

– Długo zastanawiałem się nad tą kwestią i w końcu, po konsultacjach z różnymi osobami, postanowiłem ubiegać się o stanowisko prezesa Piasta Żmigród. O swojej decyzji poinformowałem aktualny zarząd klubu podczas czwartkowego zebrania. Byłem mile zaskoczony pozytywnym odbiorem tej informacji przez wszystkie osoby, które zarządzają Piastem. Jednocześnie przedstawiłem swoją dalszą wizję klubu oraz skład zarządu, który będzie funkcjonował, jeśli będzie mi dane być prezesem Piasta – skwitował swoją kandydaturę Rafał Zagórski w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją.

Wiadomo, że ten kandydat na klubowego zarządcę cieszy się dużym poparciem zarówno wśród kibiców jak i samych zawodników. W przeszłości jako piłkarz w barwach żmigrodzkiego klubu rozegrał 134 mecze w których strzelił 11 goli, a to wszystko miało miejsce na przestrzeni dekady (1992 – 2002). Tak więc czwartkowy wieczór zapowiada się niezwykle emocjonująco i jednocześnie informujemy, że udział w tym zebraniu mogą wziąć wszystkie zainteresowane osoby, ale głosować mogą tylko i wyłącznie członkowie klubu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here