NARESZCZIE NIE JESTEŚMY DYSKRYMINOWANI

168

Nie czujemy się faworyzowani. Po prostu nareszcie nie jesteśmy dyskryminowani, a w Ratuszu nie ma już człowieka, który starał się usunąć klub LKS Dolpasz Skokowa z piłkarskiej mapy naszego powiatu – mówi Rafał Dzik, prezes LKS Dolpasz Skokowa.

NOWa: – Z rundy jesiennej bieżącego sezonu raczej nie jest Pan jako prezes klubu zadowolony?

Rafał Dzik: – Z rundy jesiennej razem z zarządem i trenerem nie jestem zadowolony. Założyliśmy sobie jako cel osiągnięcie miejsca w pierwszej piątce na półmetku rozgrywek, jednak boisko zweryfikowało te plany. Plaga kontuzji, nieszczęśliwe dla nas terminy zjazdów w uczelniach naszych zawodników spowodowały, że z kadry 25. zawodników w ostatnich meczach mieliśmy do dyspozycji jedynie 14-15.

 

NOWa: – Pomimo słabszych wyników i 11. miejsca w A-klasie na stanowisku trenera pierwszego zespołu pozostał Krystian Januszewski.  Prezes i zarząd widzą postępy w grze drużyny?

RD: – W poprzedniej rundzie razem z zarządem patrzyliśmy z wielką niepewnością w przyszłość naszego klubu. Trener Krystian Januszewski był z nami w tym ciężkim okresie i postanowiliśmy dać mu szansę na przepracowanie całego okresu przygotowawczego i poprawienie wyniku z jesieni.

 

NOWa: – Podczas trwającego okresu przygotowawczego Dolpasz uda się na obóz sportowy. Proszę zdradzić szczegóły tej wyprawy?

RD: – Obóz jest przewidziany na 23-27 luty. W dniu wyjazdu zaplanowany jest poranny trening na Orliku w Prusicach, po którym kadra 28. zawodników wyjedzie na obóz do ośrodka sportowego „Banderoza” w Głuchołazach. Na obozie zaplanowane są 3 treningi dziennie, do dyspozycji zawodnicy będą mieli halę, saunę, siłownię, basen, boisko ze sztuczną nawierzchnią i 3 boiska trawiaste. Rozegrane zostaną dwa mecze kontrolne z LZS Bodzanów i Czarnymi Otmuchów.

 

NOWa: – Dzisiaj piłkarze ze Skokowej muszą korzystać z obiektów prusickich. Jak wygląda sytuacja z budową „Orlika” w Skokowej?

RD: – Trener razem z zawodnikami są bardzo zadowoleni z warunków w jakich przygotowują się do nadchodzącej rundy wiosennej. Mamy do dyspozycji halę, orlika oraz boisko tartanowe z bieżnią z pełnym zapleczem sanitarnym. Czekamy z niecierpliwością na zakończenie budowy Orlika. Jak na razie widać już ukończone boisko ze sztuczną trawą oraz z nawierzchnią tartanową razem z ogrodzeniem i parkingiem. Do ukończenia pozostał jedynie okazały budynek, w którym będą się mieścić szatnie. Obiekt już w tej chwili robi ogromne wrażenie. Mamy obecnie 6 drużyn i wszyscy nasi zawodnicy z niecierpliwością czekają na możliwość korzystania z nowego obiektu.

 

NOWa: – Jakie zmiany kadrowe nastąpiły tej zimy w pierwszym zespole Dolpaszu Skokowa?

RD: – Po półrocznym wypożyczeniu do swoich klubów wrócili Piotr Laskowski i Paweł Szczur. W tej chwili już pozyskaliśmy Krystiana Urbana, pomocnika z Orła Prusice. Staramy się również pozyskać Adriana Hliwę z Piasta Żmigród i Adriana Wojcieszuka z Pelikana Dębno Polskie. Poza tym ciągle poszukujemy jeszcze dwóch zawodników, którzy mogliby wzmocnić naszą siłę ofensywną.

 

NOWa: – Skokowski klub ma otrzymać zwiększony budżet od Gminy Prusice na rok 2011. Złośliwi mówią, że to zasługa znajomości z nowym Burmistrzem Igorem Bandrowiczem?

RD: – Pierwszy raz od 16. lat sposób przyznawania dotacji klubom sportowym w naszej gminie jest prowadzony na jasnych, czytelnych i przede wszystkim sprawiedliwych zasadach dla wszystkich zainteresowanych. Nie chcemy i nie czujemy się faworyzowani. Po prostu nareszcie nie jesteśmy dyskryminowani, a w Ratuszu nie ma już człowieka, który starał się usunąć klub LKS Dolpasz Skokowa z piłkarskiej mapy naszego powiatu.

 

NOWa: – A skoro już jesteśmy przy zarządcy Gminy Prusice, czy Igor Bandrowicz dalej będzie brał czynny udział w meczach mistrzowskich Dolpaszu?

RD: – Igor Bandrowicz zawsze był mocnym punktem naszego zespołu. Jest on doświadczonym zawodnikiem (w przeszłości grał m.in. w Piaście Żmigród w IV lidze, MKP Wołów oraz w Orle Prusice) i w obecnej sytuacji, gdy średnia zawodników naszego zespołu wynosi 22 lata, bardzo z trenerem liczymy na jego aktywny udział. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ma on, w związku z pełnieniem funkcji burmistrza, więcej obowiązków.

 

NOWa: – W zeszłorocznych wyborach samorządowych starał się Pan o mandat do Sejmiku Wojewódzkiego z Komitetu Wyborczego Śląska Wrocław. Jak Pan ocenia swój wynik wyborczy?

RD: – Z naszej listy startowało 6 kandydatów, ja uzyskałem 998 głosów. Otrzymana ilość głosów nie była wystarczająca z powodu nie przekroczenia progu przez listę. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, biorąc pod uwagę brak prowadzenia przeze mnie jakiejkolwiek kampanii wyborczej.

 

NOWa: – Nie jest tajemnicą, że od dziecka kibicuje Pan Śląskowi Wrocław.  Czy to prawda, że od rundy wiosennej tego sezonu specjalne autokary będą transportowały kibiców z Gminy Prusice na mecze wrocławskiej drużyny?

RD: – Chcemy zorganizować specjalny autokar, który umożliwi mieszkańcom gminy Prusice dojazd na mecze Śląska we Wrocławiu. 5 lutego organizujemy również turniej kibiców, który odbędzie się w hali sportowej w Zespole Szkół w Prusicach. Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych nie tylko z naszej Gminy, ale i z całego Powiatu.

 

NOWa: – I na koniec wróćmy jeszcze do Pana ukochanego Dolpaszu. Na którym miejscu skokowianie zakończą sezon 2010/2011 w rozgrywkach A-klasy?

RD: – Wszyscy skupiamy się na tym, aby w każdym meczu zdobyć komplet punktów. Boisko zweryfikuje jednak nasze umiejętności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here