Nieletni amatorzy substancji pirotechnicznych

44

Oborniccy policjanci zatrzymali dwóch 14- letnich chłopców podejrzanych o wyrabianie i posiadanie substancji pirotechnicznych. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Oborniccy policjanci otrzymali wiadomość o tym, że nieletni bawią się petardami. – Z przekazanych informacji wynikało, że dwóch chłopców odpaliło petardę, która potoczyła się pod samochód, lecz nie wybuchła. Następnie funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od pedagoga z gimnazjum o tym, że jeden z uczniów przyniósł do szkoły petardy – informuje asp. sztab. Iwona Mazur, oficer prasowy trzebnickiej policji i dodaje: –  W szatni znaleziono dwie petardy. Policjanci zabezpieczyli je i ustalili, ze nalezą do dwóch 14-letnich gimnazjalistów. Okazało się, że chłopcy, na podstawie przepisu z internetu, wytworzyli substancje, które jak twierdzili zrobili na własne potrzeby.

Policjanci podczas przeszukania miejsc zamieszkania nieletnich znaleźli środki, z których chłopcy wytwarzali petardy oraz dwa już gotowe „produkty” i 5 pustych pojemników na petardy. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy.

Policja apeluje i prosi rodziców o nadzór nas swoimi dziećmi.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here