Kadetki pokonały Volley Bolesławiec

45

Sezon siatkarski kadetek ma się ku końcowi. Drużyna rozgrywa ostatnie mecze. W sobotę gościła koleżanki z Bolesławca, które pokonała bez większych problemów 3:0.

Mecz od pierwszego do ostatniego seta grany był, jak powiadają piłkarze, „do jednej bramki”. Wysokie zwycięstwo 3:0, w setach do 11, 14,16 mówi samo za siebie.

Charakterystyczny dla całego pojedynku był drugi set. Rozpoczął się od bardzo trudnej zagrywki Mileny Popiel. Zaczęło się punktowanie. Za moment mieliśmy na tablicy 13:4. Od tego mementu rywalki przystąpiły do gry. Zaczęły zdobywać punkty. Gdy poprawiły swój wynik o 3 oczka, na zagrywce stanęła Sandra Rojewska punktując dwa razy pod rząd. Na tym nie koniec zdobyczy punktowych zagrywką. Asami częstowały jeszcze między innymi Ola Hady i Agata Winiarska skutecznie windując dorobek punktowy swojej drużyny.

Istotnymi momentami poszczególnych setów był zastój naszej drużyny po osiągnięciu 20 punktów, w trakcie wysokiego prowadzenia. Wówczas to zaczęły się pojawiać niedokładne zagrywki oraz zły odbiór zagrań rywalek, jednak za każdym razem, po chwili dekoncentracji, znów nasze siatkarki obierały prawidłową drogę. Pościg przyjezdnych okazywał się chwilowy i nieskuteczny. Można by rzec, że nasze zawodniczki ładowały akumulatory przed efektowną końcówką. Trudno, nawet wśród seniorskich drużyn, znaleźć taką, która by takiego przestoju nie miała. Na szczęście zwycięstwo okazało się spore i, co najważniejsze, odniesione w bardzo dobrym stylu.

Nasza drużyna wystąpiła w swym stałym składzie: Urszula Domagała, Ola Hady, Dagmara Jeż, Daria Łukaszek, Agata Winiarska, Dominika Zdybel, Klaudia Kanownik, Sandra Rojewska, Milena Popiel, Anna Sieczejko. Drużynę prowadziła Joanna Pilip.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here