Mały teatr w Prusicach

60

We poprzedni wtorek sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Prusicach zamieniła się w salę teatralną, a to wszystko za sprawą III Powiatowego Przeglądu Form Teatralnych.

Stało się tradycją, że co roku w styczniu w Prusicach odbywa się Przegląd Form Teatralnych. W tym roku hasło przewodnie, nawiązywało do tematyki bożonarodzeniowej i brzmiało „Gwiazdo Betlejemska Prowadź”.

Kilka minut po godz. 9,  jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach.

Bogaty i urozmaicony program

Występom dzieci  przyglądało się i oceniało jury w składzie: przewodnicząca Renata Cybulska oraz członkowie  – Małgorzata Wojtyra  i Teresa Czaniecka. Do przeglądu zgłosiło się 10 szkół z powiatu trzebnickiego oraz OKSiR z Wiszni Małej. – Grupy teatralne przedstawiły bardzo bogaty i urozmaicony program artystyczny, w którym brano pod uwagę dobór repertuaru, grę aktorską (w tym ruch sceniczny), oprawę muzyczną, kostiumy, ogólny wyraz artystyczny oraz oryginalność prezentacji – podkreśliło jury. 

  Przesłuchania trwały od godziny 9 do godziny 15. Występujące dzieci podzielone były na dwie grupy wiekowe: klasy I-III oraz IV-VI.

Klasy I-III

W kategorii wiekowej klas I-III wzięło udział pięć grup: Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach, Językowa Integracyjna Szkoła Podstawowa w Trzebnicy, Zespół Szkół w Zawoni, Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich i Szkoła Podstawowa w Pęgowie. W wyniku przesłuchań padły następujące rozstrzygnięcia: I miejsce – Językowa Integracyjna Szkoła Podstawowa w Trzebnicy, II – Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich i III – exaquo: Szkoła Podstawowa w Pęgowie i Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach

Klasy IV – VI

W tej kategorii uczestniczyło 6 zespołów artystycznych: Szkoła Podstawowa w Skokowej, Szkoła Podstawowa w Boleścinie, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, Zespół Szkól w Prusicach, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Osolinie.  I  miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, II – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej, a oraz III – Szkoła Podstawowa w Boleścinie.

 Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz słodycze. – Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie widowisk teatralnych, a także za uczestniczenie w przeglądzie – powiedziala dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Renata Cybulska.

Honorowy patronat nad przeglądem objęli: starosta Robert Adach oraz burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz. Organizatorem przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach, natomiast współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Trzebnicy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here