ŻMIGRODZKI OSiR JUŻ PO REMONCIE

89

Prace budowlane na żmigrodzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji dobiegły końca. Już wiosną obiekt zostanie oddany do użytku publicznego. Za półtora roku powstanie również nowy basen kąpielowy!

Przed rokiem Gmina Żmigród otrzymała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na modernizację miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Etap I – Rozbudowa i modernizacja obiektów sportowych oraz miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu.” – To jest dotacja, która najbardziej mnie cieszy, odkąd jestem Burmistrzem Żmigrodu – mówił wówczas szczęśliwy Robert Lewandowski.

Jak się okazało zarządca Gminy Żmigród spełnił wszystkie swoje obietnice dotyczące przebiegu remontu na tym obiekcie. Prace budowlane miały wystartować w marcu, a zakończyć pod koniec listopada 2010 roku. Wykonawca w założonych terminach się zmieścił i Żmigród już posiada nowoczesny obiekt sportowy. A co takiego wchodziło w skład I etapu modernizacji? Otóż został wybudowany budynek administracyjno-szatniowy, który w swoim wyposażeniu posiada m. in.  multimedialną salę konferencyjną, trzy pomieszczenia szatniowe z sanitariami, a jedno z nich posiada również mały gabinet odnowy biologicznej (saunę i solankę). Zarówno budynek jak i trybuna  stadionu są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wykonano również nową płytę boiska głównego i treningowego z drenażem i automatycznym nawadnianiem. Dodatkowo płyta boiska bocznego (treningowego) zyskała sztuczne oświetlenie. Ponadto rozbudowano trybuny dla kibiców i wykonano zadaszenie nad istniejącą już trybuną, a za bramkami postawiono „piłkochwyty”.

Cały obiekt nie będzie tylko dostępny dla miłośników piłki nożnej. Otóż między bramą wjazdową, a wybudowanym budynkiem znalazło się miejsce na dwa place zabaw dla dzieci (jeden z certyfikowaną bezpieczną nawierzchnią), boisko do siatkówki plażowej, 9-metrową ściankę wspinaczkową, 70-metrowy park linowy oraz skate-park. Całkowity koszt zrealizowanego projektu kosztował 3.481.375,56 zł. Dotacja unijna wyniosła 2.084.995,83 zł, a resztę kosztów Gmina Żmigród pokryła z własnego budżetu.

Niestety zimowa aura nie pozwala samym żmigrodzianom w pełni dojrzeć i skorzystać z nowoczesnego obiektu. Ale z pewnością już za trzy miesiące, kiedy nadejdzie wiosna, miejscowy OSiR będzie tętnił życiem. – Sprawy techniczno-budowlane już się zakończyły. Teraz przez najbliższe trzy miesiące będziemy chcieli uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu. Tak więc wszystko dobrze się złoży, gdyż z początkiem wiosny żmigrodzianie będą już mogli korzystać ze zmodernizowanego OSiR – opisuje dalszą część spraw formalnych Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami zarządca ziemi żmigrodzkiej już rozpoczął starania o realizację drugiego etapu modernizacji miejscowego OSiR, czyli kompletnego remontu basenu kąpielowego. – Aktualnie prowadzimy nabór na projektanta basenu kąpielowego, który będzie odkryty, ale z podgrzewaną wodą. Szacujemy, że budowa ta będzie kosztować ok. 4 mln zł i Gmina pokryje tę inwestycję ze środków własnych. Przypuszczalnie w czerwcu tego roku będziemy mieli już pozwolenie na budowę. Nie wiemy dokładnie czy budowa wystartuje w 2011 roku, bo to jest zależne od  kosztów projektu i budżetu Gminy. Natomiast zrobimy wszystko, aby remont nowego basenu kąpielowego zakończył się już latem przyszłego roku – deklaruje Burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here