Zadziorność popłaca, kadetki wygrywają

58

Nasze kadetki rozegrały kolejny mecz w swej grupie. Tym razem spotkały się z drużyną UKS Tygrysy Strzelin. Przed meczem spytałem zawodniczki o szansę wygrania w tym meczu. Usłyszałem jednoznaczną odpowiedź. – Ten mecz musimy wygrać!

Rozpoczyna się pierwszy set. Otwieram oczy, bo zapewnienie zawodniczek: „ten mecz musimy wygrać” stawało się iluzją, gdy na tablicy ujrzałem wynik 7 do 2 dla przyjezdnych. Naszą drużynę zagrywką gromiła Agata Misiewicz, punktując 4 razy po rząd. Piąte zagranie, nieskuteczne, w siatkę zatrzymało zwycięską grę rywalek pozwalając naszej drużynie rozpocząć punktowanie. Od tego momentu seta zaczęła się rywalizacja obu stron o każdy punkt. Ze strony trzebniczanek rozpoczęły się ostre zagrywki, utrudniające dokładne rozegranie piłki rywalkom. Rywalki zaczęły szukać sposobów gry długimi przerzutami. Po dwu kolejnych punktach na boisku istniała tylko drużyna Gaudii. Rywalki atakiem zdobyły w tym secie tylko jeden punkt, podczas gdy gospodynie 8, zagrywką – 4, podczas gdy trzebniczanki 5. Za to błędów własnych mieliśmy znacznie więcej od rywalek, czym dokładaliśmy punktów rywalkom. Set zakończył się wynikiem 25 do 14.

Drugi set był kopią pierwszego z tym, że gospodynie prowadziły od samego początku do końca seta. Znów gaudianki punktowały zagrywką i atakiem. Przyjezdne punktowały atakiem 4 razy podczas gdy miejscowe -11, zagrywką – 3 razy, gdy nasze dziewczęta – 8. Set zakończył się, gdy na tablicy wyświetlił się wynik 25 do 15.

Trzeci set był obopólnym poganianiem się. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Najciekawiej było pod koniec seta. Przy jego stanie 18 do 17 dla drużyny gospodyń rywalki zdobywają punkt doprowadzając do remisu 22 do 22 by po chwili wyjść na prowadzenie. Nasze dziewczęta nie popuszczają i znów mamy remis i dwa ostatnie punkty, gdy zagrywa Dominika Zdybel. Koniec seta 25 do 23 i meczu 3:0.

W drużynie wystąpiły: Urszula Domagała (K), Aleksandra Hady, Dagmara Jeż, Daria Łukasik, Agata Winiarska, Dominika Zdybel, Klaudia Kanownik, Sandra Rojewska, Milena Popiel, Anna Sieciejko. Zespół prowadziła trener Joanna  Pilip.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here