Rury za 17 mln złotych

92

W ubiegłym tygodniu gmina Prusice podpisała umowę z firmą Skanska na zrealizowanie wielomilionowej inwestycji na terenie gminy. W ramach umowy w Prusicach i miejscowościach: Pietrowice Małe, Ligotka, Krościna Mała i Dębnica, zostanie założona sieć kanalizacyjna.

Skanalizowanie gminy jest jednym z zadań priorytetowych i długo wyczekiwanych przez mieszkańców. Wg założeń przez najbliższych 9 miesięcy zostanie założone ponad 27 km sieci kanalizacyjnej. Tak o projekcie mówi kierownik budowy Skanskiej, Andrzej Cibor: – Przed nami duże wyzwanie. Do końca października tego roku mamy wybudować ponad 27 km sieci kanalizacyjnej, z czego najwięcej w Prusicach – 10,5 km oraz w Pietrowicach Małych – 5 km. Ze względu na tak krótki czas realizacji, znaczną część prac będziemy prowadzić równolegle. 

Na większości zadania zostanie położona kanalizacja grawitacyjna, natomiast w miejscach, w których nie będzie to możliwe  –  kanalizacja tłoczna. Jak zapowiada wykonawca  prace budowlane przy drodze krajowej nr 5 będą prowadzone w taki sposób, by nie utrudniać ruchu samochodowego, ani nie niszczyć nawierzchni.

Skanalizowanie gminy składa się z dwóch projektów: budowy kanalizacji i oczyszczalni ścieków, niestety jak się dowiedzieliśmy, pomimo zawarcia umowy z wykonawcą, zadanie stoi pod znakiem zapytania: – Projekt budowy oczyszczalni ścieków jest zagrożony, ponieważ nie zawierał wszystkich dokumentów. W tym tygodniu będę rozmawiał w Urzędzie Marszałkowskim z osobą odpowiedzialną za tę sprawę i będziemy szukać rozwiązania. Stwarza o sytuację patową, ponieważ od lutego do listopada musielibyśmy wybudować oczyszczalnię za 6 mln zł – powiedział Igor Bandrowicz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here