LO Trzebnica, LO Oborniki Śl. – najlepsi siatkarze powiatu

152

W ubiegły wtorek licealiści z powiatu trzebnickiego wzięli udział w turnieju mistrzostw szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej o puchar starosty powiatu trzebnickiego. Zwycięzcy tych rozgrywek zagrają w finale międzypowiatowym.

Podczas turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 19 stycznia w Środzie Śląskiej zmierzą  się najlepsze drużyny chłopców, a dzień później najlepsze siatkarki powalczą o zwycięstwo w Sycowie.

Wtorkowy turniej był bardzo emocjonujący. Uczestniczyły w nim  po 4 drużyny dziewcząt i chłopców z: Trzebnicy, Obornik Śl. i Żmigrodu, które grały systemem „każdy z każdym”.  Chociaż organizatorem zawodów był trzebnicki Powiatowy Zespół Szkół nr 1, to z uwagi na lepsze warunki, turniej odbył się gościnnie w hali PZS nr 2.

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się siatkarki z LO z Trzebnicy, uzyskując awans do dalszych rozgrywek.Wygrały one wszystkie spotkania, nie tracąc ani jednego seta: pierwszy mecz z drużyną  Żmigrodu 2:0 (40:18), kolejny z koleżankami z drugiej trzebnickiej szkoły – PZS nr 2  – 2:0 (40:22) oraz z siatkarkami z Obornik Śl. także 2:0 (40:21). Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z PZS nr 2, które wygrały z zespołem z Obornik Śl. 2:1 i ze Żmigrodem  2:0 .

Wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci liceum z Obornik Śl, którzy będą walczyć o kolejne punkty w Środzie Śląskiej. Młodzi oborniczanie pokonali najpierw 2:0 trzebnicki PZS  nr 2, a w następnych meczach stracili po jednym secie – wynikiem 2:1 wygrali ze szkolnymi drużynami ze Żmigrodu i PZS nr 1 z Trzebnicy. Walecznie spisywali się także przedstawiciele ze Żmigrodu, którzy zajęli drugie miejsce. Pokonali obie trzebnickie drużyny: w dwóch setach zespół  PZS nr 2, a w trzech  PZS nr 1. Siatkarze z PZS nr 1 nie dorównali swym koleżankom, zajmując w turnieju trzecie miejsce. Udało im się wygrać tylko z kolegami z Trzebnicy  2:1.

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju

Dziewczęta:

I miejsce LO Trzebnica 

II.  PZS nr 2 Trzebnica

III.  LO Oborniki Śląskie

IV.  PZS Żmigród

 

Chłopcy:

I miejsce LO Oborniki Śląskie

II.  PZS Żmigród

III. LO Trzebnica

IV. PZS nr 2 Trzebnica

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here