Śniegołap już nie stwarza zagrożenia

85

W środę na forum naszej gazety czytelnik zamieścił informację, że od strony bloków, na dachu kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy od miesiąca „na ostatniej śrubce” wisi drabinka, tzw. śniegołap. Drabinka, która ma za zadanie ochronę rynien dachowych przed zniszczeniem i zapobiega osuwaniu się śniegu lub lodu na rynny i ziemie obok kościoła, naderwała się, powodując niebezpieczeństwo i zagrożenie dla przechodzących obok niej ludzi.

Przyczyną oberwania się śniegołapu był prawdopodobnie napór śniegu, którego opady były dość intensywne, dlatego drabinka poddała się i zawisła praktycznie na tej jednej śrubce. A ponieważ pod nią znajduje się przejście, którym wierni codziennie udają się na Mszę św. do kościoła, stwarzała ona zagrożenie.

Jeszcze tego samego dnia okazało się, że co prawda drabinka nie została naprawiona, jednak przestała stwarzać zagrożenie dla pieszych, ponieważ prawdopodobnie sama spadła i teraz stoi oparta o mur kościelny.

 – Śniegołap oberwał się pod ciężarem śniegu i na pewno będzie naprawiany, ale nie wiem jeszcze kiedy. Szkoda, że mieszkańcy zgłaszają takie sprawy do gazety, a nie przychodzą z tym do mnie – powiedział ks. dziekan Bogdan Grabowski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here