2 tysiące za bałwana

61

W poniedziałek, kilka minut po godzinie 11 zakończyła się internetowa aukcja największego śniegowego bałwana w Polsce, mieszkańca Pierwoszowa – Miłocinka. Szczęśliwy nabywca kupił bałwana za 2 tys.138 zł.

16 użytkowników popularnego serwisu społecznościowego allegro.pl przez 3 tygodnie licytowało wystawionego bałwana na 19. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaczynali skromnie…od 1,25 zł, następnych kilka pozycji nie przekraczało 100 zł,  potem cena była podbijana co 50 zł, aż do 450 zł – po niej nastąpił zdecydowany przeskok do 2 tys zł. Ostateczna cena zakupu padła kilka minut po godzinie 11, kiedy użytkownik o nicku Darus007 zaproponował najwyższą cenę – 2138 zł i stał się właścicielem największego śniegowego bałwana w Polsce.

Prawdopodobnie transport figury byłby niemożliwy, więc właściciel bałwana będzie nim tylko na papierze i chociaż twórcy bałwanka zaznaczają, że pod wpływem dodatnich temperatur troszeczkę zmalał, to w dalszym ciągu trzyma się dzielnie!

Nabywca Miłocinka otrzyma specjalny certyfikat podczas kolacji ufundowanej przez właściciela pobliskiej karczmy Miłocin, Jana Buczka. Termin kolacji nie jest jeszcze znany.

Bałwanek był jednym z gadżetów wystawianych na akcję Jurka Owsiaka. Nietypowi kolekcjonerzy mogą jeszcze brać udział w licytowaniu np. nart najlepszej polskiej biegaczki z autografem, współprowadzeniu prognozy pogody w jednym z programów tematycznych, czy nabyciu legitymacji poselskiej byłego już członka PO Janusza Palikota.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here