Strzelecka brać świętuje

88

Co roku, w pierwszej połowie stycznia, Strzelcy z jednostki 3003 podsumowują roczną działalność. W trakcie spotkania łamią się opłatkiem.

 Przedstawiciele z 4 pododdziałów wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej. Całość prowadził starszy inspektor Roman Chandoha, który przedstawił dokonania jednostki w 2010 roku. Goście mogli dowiedzieć się, ze Strzelcy z jednostki 3003 wykonali 112 zadań. Wśród nich były m.in. wyjazdy na Ukrainę w celu odnowy cmentarzy legionowych, udziały w uroczystościach państwowych i strzeleckich, udział w pogrzebie prezydenta RP, prace przy przeciwpowodziowe, marsz szlakiem I kadrowej. Po wysłuchaniu sprawozdania dowódca jednostki wręczył dyplomy i upominki najbardziej aktywnym strzelcom. Wyróżnienia otrzymali m.in. st strz. Tomasza Lusak, st.strz. Karolina Skierska, strz. Paweł Serafin. Jednostka ma 78 strzelców w pododdziałach: Wisznia Mała, Jelcz Laskowice, Wrocław, Zawonia. Komenda Główna Strzelca wyróżniła dyplomami st. inspektora Romana Chandohę, chor. Andrzeja Brewkę, str. sierż. Krzysztofa Dorosza, mł. inspk. Agatę Skierską, druż. Aleksandrę Mikulską. Należy odnotować awans Romana Chandohy, który 11 listopada ub.r otrzymał awans do stopnia st. inspektora z rąk Komendanta Głównego Strzelca.

Po części oficjalnej życzenia złożył ksiądz Stanisław Draguła – kapelan Polaków na kresach wschodnich, który łamał się z gośćmi opłatkiem. Nastał moment składania życzeń i rozmów sam na sam.. Jak w polskim zwyczaju bywa opłatek kończy się spożyciem czerwonego barszczu z uszkami. Tym razem takie danie przygotował Krzysztof Drogosz z drużyna.

W międzyczasie były kolędy, pierwsza brygada, jak szybko mija czas i inne melodie. Śpiewali wszyscy, bo czas i nastrój ku temu był wyborny. W tej części niezawodni byli Marian Kowalski z małżonką.

Spotkanie zaszczycili swą obecnością gospodarze: wójt Jakub Bronowicki i Małgorzata Ottenbreit – przew..rady, goście z Wrocławia: ks. Stanisław Draguła, Zdzisław Szewczuk -prez Zw. Piłsudczyków, Marek Perzyński -autor Encyklopedii Dolnośląskiej, i sponsorzy Strzelca Andrzej i Maria Okuniewiczowie z Trzebnicy i Gołębiowski – malarz. Nie przybyli zaproszeni Marek Długozima, Robert Adach i Marek Łapiński., którzy w ubiegłym roku wspierali Strzelca w wielu jego dokonaniach.

Władysław Ruszkiewicz

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here