Kalendarium 2010 r.

44

PAŹDZIERNIK

 W czasie uroczystości odpustowych oficjalnie ogłoszono, że Trzebnica otrzymała patronat św. Jadwigi; otwarto także Małą Ścieżkę św. Jadwigi.  Uczniowie Zespołu Szkół w Zawoni będą mogli wcześniej korzystać z nowo wybudowanej hali sportowej. Jim Williams, od dwóch lat mieszkaniec Trzebnicy wystąpił w programie TVN-u „Mam talent”. Swoim pokazem zachwycił publiczność i jurorów. Firma BMB Invest została właścicielem ponad 1,16 ha gruntu położonego w sąsiedztwie Biedronki. Niedługo ma zapaść decyzja, jaki hipermarket tam powstanie. Dwie rodziny straciły dorobek życia w pożarze, który wybuchł w Trzebnicy w nocy z 4 na 5 października w zaadaptowanym na mieszkania budynku gospodarczym dawnego zespołu sanatoryjnego.

 

LISTOPAD

Już na początku miesiąca zastępca burmistrza Trzebnicy Adam Gubernat został zwolniony z pracy w Urzędzie Miejskim. Przez kolejne trzy miesiące będzie otrzymywał pełne wynagrodzenie, ale do pracy przychodzić nie musi. Od 4 listopada po Trzebnicy jeździ autobus komunikacji miejskiej. Za złotówkę można w ciągu najwyżej kilkunastu minut dostać się do najważniejszych obiektów publicznych w mieście: dworców, marketów, urzędów, szpitala. Znamy już kolejny termin zakończenia budowy trzebnickiego basenu. Do końca roku z placu budowy mają zejść wykonawcy, a mieszkańcy – jak zapewnia burmistrz Marek Długozima – będą mogli się kąpać w styczniu przyszłego roku. Po długim oczekiwaniu w końcu mieszkańcy doczekali się otwarcia Intermarche. Pod koniec miesiąca zawitała do nas zima. Spadło wiele śniegu, a na drogach i chodnikach bardzo szybko zrobiło się ślisko. Mieszkańcy powiatu trzebnickiego wybierali nowe władze samorządowe. W drugiej turze wybrano nowych burmistrzów w Prusicach i Obornikach Śląskich.

 

GRUDZIEŃ

Falstartem rozpoczęła się pierwsza sesja VI kadencji Rady Miejskiej w Trzebnicy. Radni złożyli ślubowanie, ale nie byli w stanie wybrać przewodniczącego, bo… zabrakło większości. Rozpoczęła pracę również Rada Powiatu Trzebnickiego. Rozpoczęła i… wstrzymała. Z powodu niemożności wybrania składu zarządu, ogłoszono przerwę w obradach do środy 8 grudnia. W Miłocinie powstał największy bałwan w Polsce – wysoki na 9,5 m, obwód dolnej kuli wynosi 35 m. Na jego budowę zużyto przeszło 200 m sześc. śniegu. Po raz pierwszy na trzebnickim Rynku odbył się przedświąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Dobiegają końca prace przy budowie pawilonu rehabilitacyjnego w Szpitalu im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Pozostał tylko odbiór i już w styczniu oddział przyjmie pierwszych pacjentów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here