Kalendarium 2010 r.

34

LIPIEC

 

Udało się przejąć działkę pod budowę nowego obiektu sportowego w Skokowej. I tym samym do końca listopada br. powstanie nowe boisko sportowe Orlik 2012. W Trzebnicy zaś została oddana nowa fontanna w Parku Solidarności. Inwestycja kosztowała gminę 258 tys. zł. Po krótkiej przerwie ruszyła budowa najlepiej zlokalizowanego osiedla w Trzebnicy. Inwestycja jest finansowana przez największy polski bank – PKO BP. Między ulicami Obornicką, Marcinowską i Bramą Trębaczy przybędzie 170 mieszkań. Po śmierci Lecha Kaczyńskiego prezydentem Polski został wybrany Bronisław Komorowski. Trzebniccy prawnicy, policjanci i inni mieszkańcy powiatu pożegnali wieloletniego prokuratora rejonowego Władysława Kuriatę, który zmarł 11 lipca, po ciężkiej chorobie. 15 lipca w domu zakonnym w Trzebnicy zmarł nagle ks. prof. PWT dr. hab. Antoni Kiełbasa, salwatorianin. Zmarł w 72 roku życia, 54 roku życia zakonnego i 48 roku posługi kapłańskiej.

 

SIERPIEŃ

Do domu wyszedł żołnierz Gromu, któremu trzebniccy lekarze przyszyli ręce. 34-letni komandos – pierwsza osoba w Polsce, a piąta na świecie z przeszczepionymi obiema rękoma – wychodząc ze szpitala na pożegnanie podawał swoją nową dłoń. Marek Długozima spotkał się z Jerzym Józefczykiem w celu ustalenia czy trzebnicka przychodnia będzie modernizowana, czy budowana w oparciu o nowe rozwiązania technologiczne. Trzebnica nie znalazła się w katalogu polskich centrów pobytowych dla reprezentacji – uczestników Euro 2012.  Naczelny Sąd Administracyjny nie wydał jeszcze wyroku w sprawie pozwolenia na budowę czterogwiazdkowego hotelu. Istnienie wysokiej klasy hotelu jest niezbędnym warunkiem na goszczenie piłkarzy. Jako jedyni w Polsce otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia, w kwocie prawie 4 mln zł na rozbudowę trzebnickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

 

WRZESIEŃ

W środę, 1 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Rozpoczął się także czas imprez dożynkowych. W dniach 3-4 września 2010 roku we Wrocławiu odbyła się polska edycja Nagrody Kulturalnej Śląska na której miało miejsce pośmiertne uhonorowanie zmarłego ks. prof. Antoniego Kiełbasy  Nagrodą Kulturalną Śląska ufundowaną przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego za działania na polu pojednania polsko-niemieckiego i szerzenie kultu Świętej Jadwigi Śląskiej. 19 września odbyło się XXXI Trzebnickie Święto Sadów. W tym roku główną arena imprez był ponownie trzebnicki Rynek, wystąpił m. in. zespół Kombii. 11 września chirurdzy ze szpitala Świętej Jadwigi w Trzebnicy po raz pierwszy przeszczepili rękę kobiecie. Była to już siódma udana transplantacja kończyny przeprowadzona w tej placówce w ciągu czterech lat.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here