Zbieraj nakrętki dla Maksymiliana

128

Szkolne koło wolontariatu przy Zespole Szkół w Prusicach w Publicznym Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza prowadzi po raz kolejny „Zakręconą akcję”, polegającą na zbiórce plastykowych nakrętek i zużytych baterii. Celem akcji jest pomoc w zakupie sprzętu do rehabilitacji ucznia szkoły.

W całej Polsce od wielu lat organizowane są charytatywne zbiórki plastykowych zakrętek od różnego rodzaju butelek na konkretny cel, którym jest np. zakup sprzętu rehabilitacyjnego.  – Pomysł na naszą „akcję” zaczerpnęliśmy z podobnych zbiórek opisywanych w Internecie – opowiada Lucyna Zalewska, nauczycielka prusickiej szkoły i  jeden z opiekunów szkolnego koła wolontariatu – Każda plastykowa zakrętka od butelki czy pojemnika może pomóc innym. Akcję prowadzimy w naszej szkole po raz kolejny.

Za nakrętki pieniądze na sprzęt

Wolontariusze zbierają nakrętki i zużyte baterie pod hasłem „Zakręcona Akcja”. Przydaje się każda nakrętka od butelki po napoju, wodzie mineralnej, soku, środku chemicznym z szamponem, płynem czy mydłem, może pomóc innym. Zebrane nakrętki sprzedawane są firmie, która przeznacza je do recyklingu. – Za 1kg otrzymujemy 80 groszy. Wierzymy, że z pomocą wielu dobrych ludzi zbierzemy tony nakrętek, a za uzyskane pieniądze pomożemy w rehabilitacji naszego kolegi i jednocześnie ucznia klasy piątej Szkoły Podstawowej w Prusicach Maksymiliana Następniaka – mówią członkowie wolontariatu.

Identyczna akcja została przeprowadzona w roku szkolnym 2009/2010.

Maksymilian cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz czterokończynowy niedowład spastyczny. Chłopiec wymaga leczenia oraz usprawniania poprzez intensywną ogólnorozwojową rehabilitację,  a koszty z tym związane przekraczają możliwości finansowe jego rodziców.

Chłopiec wraz ze swoimi rodzicami wciąż podejmuje wysiłek, by w pełni czerpać ze szczęścia jakim jest zdrowie, sprawne funkcjonowanie oraz samodzielność. Maksymilian wie, że trzeba walczyć o każdą piękną chwilę, o każdy dobry dzień, o całe życie. Walczy naprawdę dzielnie.

– Zachęcamy wszystkich by podarowali swoje serca w zakrętkach i bateriach, pamiętając przy tym, jak pisał Martin Seemann że „braniem napełniasz ręce, dawaniem – serce” – podkreśla opiekunka wolontariatu.

 Inni mogą też pomóc

Organizatorzy bardzo serdecznie do udziału w „Zakręconej akcji” zapraszają również inne szkoły z powiatu trzebnickiego, firmy, osoby prywatne i wszystkich ludzi dobrej woli.

– Prosimy o wsparcie naszych działań w tym zakresie.  Razem możemy sprawić, że życie Maksymiliana będzie bardziej radosne, kolorowe i pełne wiary w ludzi – podsumowują organizatorzy.

Nakrętki można przekazać do Zespołu Szkół w Prusicach. – Możemy także odbierać je osobiście po uzyskaniu informacji np. telefonicznych – mówią uczniowie.

Pieniądze na rehabilitację Maksymiliana w każdej najdrobniejszej kwocie można również wpłacać na konto Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia Bank PKO S.A I O/ Wrocław z dopiskiem – Darowizna na cele ochrony zdrowia „Symil”. NUMER KONTA: 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here