Drożej do Wrocławia

52

Koniec marzeń o tańszych biletach szynobusa do Wrocławia. Początek roku rozwiał wszelkie wątpliwości. Pasażerowie za bilet z Trzebnicy na Nadodrze muszą zapłacić 7.30 zł, a na Dworzec Główny 8.40 zł. Jadąc busem zapłacimy tak jak w roku ubiegłym 6.50 zł.

Gdy hucznie otwierano dworzec PKP, a później uruchamiano połączenie kolejowe Trzebnicy z Wrocławiem podkreślano fakt, iż szynobus ma być alternatywą dla pasażerów dojeżdżających do Wrocławia remontowaną wówczas i zatłoczoną „piątką”. Oprócz korzyści związanych z atrakcyjnymi terenami, przez które przejeżdża szynobus oraz krótkim czasem dojazdu do Wrocławia, dodatkową korzyścią miała być atrakcyjna cena biletu, który miał być tańszy niż bilet autobusowy czy busowy do Wrocławia. I tak przez jakiś czas było… Niestety wraz z początkiem tego roku, ceny biletów na szynobus drastycznie podrożały. Teraz za zwykły bilet do Wrocławia Nadodrze pasażerowie muszą zapłacić aż 7,30 zł, natomiast na Dworzec Główny – 8,40 zł. Bilet miesięczny w obie strony na Dworzec Nadodrze i z powrotem kosztuje 180 zł, na Dworzec Główny – 190 zł. Jeśli ktoś chce kupić bilet miesięczny ale tylko na przejazd w jedną stronę, to na Dworzec Nadodrze musi zapłacić od nowego roku 90 zł, na Dworzec Główny zaś 95 zł.

Dobra wiadomość jest natomiast dla studentów. Otóż w związku z nowelizacją Ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego od 1 stycznia 2011 r. wszyscy studenci do ukończenia 26 roku życia otrzymują 51% ulgi przy zakupie biletów jednorazowych, odcinkowych miesięcznych imiennych w pociągach uruchamianych przez Koleje Dolnośląskie. W związku z tym studenci za bilet do Wrocławia Nadodrze muszą zapłacić 3,58 zł, natomiast do Wrocławia Głównego 4,12 zł. Za miesięczny w obie strony do Dworca Nadodrze  studenci muszą zapłacić 88,20 zł, zaś do Głównego 93,10 zł. Taniej za bilety płacić będą także osoby niewidome, uznane za niezdolne do samodzielnej egzystencji,  które otrzymają 93% ulgi przy zakupie biletów jednorazowych, odcinkowych miesięcznych imiennych w pociągach uruchamianych przez Koleje Dolnośląskie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here