Profesjonalny sprzęt na komendzie

  37

  – Pamiętam czasy, gdy istniał stary komisariat policji w Żmigrodzie; wtedy każdy starszy komputer, który nie był już potrzebny w gminie przydawał się na komisariacie. Na szczęście te czasy już minęły – powiedział Radiu Żmigród burmistrz Robert Lewandowski, podczas przekazania policjantom nowych urządzeń.

  W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy przekazali swoim żmigrodzkim kolegom nowy sprzęt o wartości 118 tys zł. Policjanci otrzymali m.in. zestawy komputerowe, niszczarki do papieru,  przenośne alkosensory do badania stanu trzeźwości, meble biurowe, latarki, aparat fotograficzny, kamerę oraz dwie pompy kanalizacyjne. Burmistrzowi, który był obecny podczas oficjalnego przekazania sprzętu zostało zaprezentowane działanie  urządzeń.

  Robert Lewandowski dodał, że cieszy go, że żmigrodzcy policjanci od tej chwili mogą pracować na profesjonalnym sprzęcie, który będzie służył nie tylko w trakcie wykonywania codziennych obowiązków funkcjonariuszy, ale również przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy.

  Inwestycja nie zostałaby zrealizowana, gdyby nie dobrze rozwijająca się współpraca policjantów z władzami gminy, które wyraziły zgodę na zakup sprzętu. To pierwsze wysokie dofinansowanie żmigrodzkiego komisariatu od momentu jego działalności, przypomnijmy, że komisariat funkcjonuje od początku listopada 2009 roku.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here