Wspólna choinka na klatce schodowej

110

Mieszkańcy budynku stojącego w Trzebnicy przy ul. Słonecznej 3 od kilku lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia stawiają na klatce schodowej choinkę. Najczęściej wnętrze budynku zdobi ponad 4-metrowe drzewko.

Pomysł zrodził się kilka lat temu, kiedy to sąsiadki zaproponowały, aby Barbara Kułaga zbierała pieniądze na bożonarodzeniowe drzewko.

– Wywiesiłam kartkę, na której napisałam, że zbieram na choinkę i kto chętny niech się dołoży. I rzeczywiście ludzie przynosili pieniądze. Pomysł z drzewkiem bardzo fajnie się przyjął i teraz co roku kupujemy dużą, żywą choinkę, taką ponad 4 metry – powiedziała pani Barbara.

Choć co roku na choinkę wydaje się coraz większe kwoty, mieszkańcy nadal chętnie się dokładają. W tym roku trzeba było dokupić stojak pod drzewko.

– Sąsiedzi co roku przychodzą jeszcze przed świętami i pytają, czy będę zbierała na choinkę.Wszyscy bardzo chętnie się angażują. Wspólnie ją ubieramy i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni – powiedziała Barbara Kułaga.

W tym roku mieszkańcom budynku przy ul. Słonecznej 3 ubierać choinkę pomagały dzieci. Na koniec mąż pani Barbary zawiesił oświetlenie i oprawił ją.  Choinka dodatkowo jest przymocowywana drutami do barierek.

Co roku choinkę zamawia pani Barbara, a sąsiad ją później przywozi. Tegoroczna choinka pochodzi z naszych lasów i jak do tej pory jest jedynym takim wspólnym świątecznym drzewkiem na osiedlu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here